Beyaz Saray'daki gizli doktor ziyaretleri ortaya çıktı: Biden'ın sağlığı kötü, saklıyorlar

Yeniden liderlik yarışına giren ABD Başkanı Joe Biden'ın sağlık durumuyla ilgili iddialar ABD'de gündem oldu. Biden'ın en güvendiği doktorlarının son dönemde sık sık gizlice Beyaz Saray'ı ziyaret ettiği ortaya çıktı. Bu isimlerden biri de Parkinson hastalığı konusunda uzman olan Dr. Kevin Cannard oldu. ABD Başkanı'nın sağlığının kötüye gittiği ve bunun kamuoyundan saklandığı öne sürüldü.

ABD'de gündem 5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleriyken, mevcut başkan ve Demokratların adayı Joe Biden'ın sağlık durumu hakkında birçok iddia tartışılıyor. 81 yaşındaki Biden, son dönemde birçok gaf yapmış ve geçen haftalarda Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump'ın karşısına çıktığı münazarada da beğenilmeyen performans göstermişti.

Biden münazara sırasında belli belirsiz konuşmuş, konudan sapmış ve bazı yanıtlarını mırıldanarak vermişti. 78 yaşındaki Trump da sık sık katıldığı mitinglerde Biden'ın ileri yaşını ve sağlık durumunu gündeme getirerek kendisinin daha iyi bir aday olduğunu söylemişti.

NÖROLOG VE KALP DOKTORLARI GELİYOR

Sözcü'de yer alan habere göre; ABD, bu konuyu tartışmaya devam ederken Biden'la ilgili dikkat çekici bir iddia gündeme geldi.

Rusya: Ukrayna'da 2 yerleşim birimini ele geçirdik Rusya: Ukrayna'da 2 yerleşim birimini ele geçirdik

ABD medyası, Biden'ın en güvendiği isimlerden olan doktorlarının sık sık Beyaz Saray'ı ziyaret ettiğini ortaya çıkardı. ABD'nin çok okunan gazetelerinden New York Post, Parkinson hastalığı konusunda uzman olan Dr. Kevin Cannard ile Biden'ın uzun süredir doktoru olan Dr. Kevin O'Connor'ın Beyaz Saray'a sık sık gittiğini ortaya çıkardı.

Kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen bu gelişme, Biden'ın TV'deki münazara sırasında çok kötü performans gösterdikten ve bağımsız bir zeka testi yapılması ve sonuçları kamuya açıklamayı reddetmesinden sonra geldi.

New York Post'un haberinde, bu doktorların sık sık Beyaz Saray'ı ziyaret ettiği belirtilirken 2023'ün Ağustos ayından beri Cannard'ın Beyaz Saray'a 8 kez gittiği öğrenildi. Beyaz Saray'ın ziyaretçi kayıtlarını inceleyen New York Post muhabirleri Biden'ı ziyaret eden doktorların nörolog olduğunu ve bazı kalp doktorlarının da bu ziyaretlerde hazır bulunduğunu yazdı.

'SAĞLIK DURUMUNU GİZLİYORLAR'

Öte yandan Beyaz Saray'da ABD'nin eski başkanları Barack Obama ve Donald Trump'ın dönemlerinde doktor olarak görev alan Cumhuriyetçi kongre üyesi Ronny Jackson çok sert suçlamalar yöneltti.

Biden'ın daha önce akli durumunun kontrol edilmesi için bir dizi testten geçmesi gerektiği yönünde çağrıda da bulunan Jackson, doktorların Biden'ın sağlık durumunu gizlediğini iddia etti.

Jackson, "Kevin O'Connor, Jill Biden'ın oğlu gibi, onu çok seviyor. Kevin'a güveniyorlar" dedi.