ABD'nin haber ve politika dergisi TIME, Perşembe akşamı (28 Haziran) ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhuriyetçilerin adayı ABD eski Başkanı Donald Trump'ın ilk münazara performansını kapağına taşıdı. Biden'ın eleştirilere neden olan performansı, haftalık derginin kapağında "Panik" başlığı ile yer aldı.

90 dakika süren CNN yayınında, Biden'ın özellikle münazaranın başındaki duraksayan ve bocalayan ifadeleri, Demokrat Parti içinden de eleştirilere yol açtı. Obama'nın basın danışmanlığını yapmış Van Jones, "Biden'ı seviyorum ama bu akşamki tartışma canımı acıttı" diyerek performansı yetersiz bulduğunu belirtti. Demokrat Rosemarie DeAngelis de "Bu gece ihtiyacımız olan kıvılcıma sahip değildi" yorumunu yaptı ve Biden'ın adaylığının parti içinde tartışmalara neden olabileceğini öngördü.

Hamas: Netanyahu'ya ABD Kongresinde konuşma fırsatı vermek yerine UCM'ye teslim edilmeliydi Hamas: Netanyahu'ya ABD Kongresinde konuşma fırsatı vermek yerine UCM'ye teslim edilmeliydi

'Eskisi kadar iyi tartışamıyor'

Başkan Yardımcısı Kamala Harris ise eleştirileri kabul ederek, Biden'ın tartışmanın başlangıcında yavaş kaldığını, ancak güçlü bir şekilde bitirdiğini söyledi. Biden, ertesi gün Kuzey Carolina'daki mitingde eleştirilere yanıt vererek, "Eskisi kadar iyi tartışamıyorum. Ama gerçekleri nasıl söyleyeceğimi hala biliyorum" dedi. Bu sözler, münazara performansına yönelik eleştirilerin kabulü olarak görüldü. Raleigh kentindeki mitingde daha canlı bir görüntü sergileyen Biden, sosyal medyada olumlu yorumlar aldı.