İsrail ordusunun sosyal medya hesabından da paylaşılan duyuruda, "Eğer çocuklarınız ve kendiniz için daha iyi bir gelecek istiyorsanız, bir iyilik yapın. Bölgenizdeki esirler hakkında kesin ve faydalı bilgiler verin. İsrail ordusu sizlerin güvenliği ve evinizin selameti için tüm çabayı ortaya koyacaktır. Aynı şekilde sizlere para ödülü sağlayacaktır" ifadelerine yer verildi.

İletişim bilgileri de yer aldı

İsrailli ve diğer uyruklardan esirler hakkında bilgi aktarma çağrısı yapılan ilanlarda telefon numaraları ve karekod yer aldı.

İsrail ordusu daha önce de sivillerin Gazze Şeridi'nin kuzeyini terk ederek güneye göç etmesi yönünde havadan uyarı ilanları atmıştı.

Rehin alınan İsrailli yaşadıklarını anlattı: Önce şiddet gösterdiler, sonra iyi davrandılar     Rehin alınan İsrailli yaşadıklarını anlattı: Önce şiddet gösterdiler, sonra iyi davrandılar

Hamas'ın elinde kaç rehine var?

Gazze'deki Sivil Savunma Birimi: Binlerce şehit hâlâ enkaz altında ve onları çıkaramıyoruz Gazze'deki Sivil Savunma Birimi: Binlerce şehit hâlâ enkaz altında ve onları çıkaramıyoruz

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde 16 Ekim'de yaptığı açıklamada esir sayısının 200 ile 250 arasında olduğunu, bunların 200'ünün Kassam Tugayları'nın elinde, geriye kalanların ise diğer Filistinli grupların elinde olduğunu kaydetmişti.

Hamas'ın eski liderlerinden Halid Meşal da esirler karşılığında İsrail hapishanelerindeki 6 bin erkek ve kadın esirin serbest bırakılmasını talep etmişti.

İsrail ordusu ise ilk günlerde 126 olarak açıkladığı esir sayısını sırasıyla 155, 199 ve en son da en az 203 olarak güncelledi.

İsrail'e göre 100'den fazla kişiyse kayıp. Bunların esir mi alındığı yoksa hayatını mı kaybettiği henüz doğrulanamadı.