Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde haftalık grup toplatısında işgalci İsrail'in 8 aydır Gazze Şeridi'nde düzenlediği saldırılara ilişkin konuştu. Siyonist İsrail'in Refah'a düzenlediği insalık dışı saldırılarda çok daha kanlı bir sürece girildiğini belirten Erdoğan, "daha neyi bekliyorsunuz" diyerek İslam dünyasına çağrıda bulundu. Erdoğan'ın, "Allah bunun hesabını size, hepimize sorar" sorar cümlesi ise tepki çekti. İşgalci İsrail ile 7 ay sonra ticareti kısıtlaması, İsrail'e yeteri kadar yaptırım uygulanmamasının ardından bu sözleri sözlemesi dikkat çekti. 

Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın ise TBMM'de Erdoğan'ın bu açıklamalarını kürsüye taşıdı. "Bir insanın insanlığı Filistin'e bakışından belli olur, bir iktidarın adamlığı ve omurgası Filistin için yaptığından belli olur" dedi. 

8 aydır elle tutulur hiçbir yaptırım uygulanmadığına vurgu yapan Aydın'ın açıklaması şu şekilde;

"Sayın Cumhurbaşkanı "Ey Birleşmiş Milletler, Ey Amerikan Devleti, Ey AB ülkelerinin yöneticileri dedi yine her zaman olduğu gibi haklı olarak, 'dünya beşten büyüktür' diyerek döndü yine İslam dünyasına seslendi. "daha ne olacakki harekete geçeceksiniz" dedi. "İsrail'in daha ne yapması lazım ki karar alacaksınız" dedi. Öznesi olmayan muhatabı olmayan bir sesleniş. Artık söz bitmiştir, ama bu söz bugün bitmemiştir zaten bitmişti bundan böyle sözün hiçbir karşılığı yoktur.

Bahçeli rahatsız oldu, Erdoğan'dan siyasette yumuşamada geri adım Bahçeli rahatsız oldu, Erdoğan'dan siyasette yumuşamada geri adım

Bir insanın insanlığı Filistin'e bakışından belli olur, bir iktidarın adamlığı ve omurgası Filistin için yaptığından belli olur. Bütün dünyada polis baskılarına rağmen pankart açan, yürüyüş yapan, evine İsrail ürünlerini sokmamaya gayret gösteren vatandaşlar, bildirge hazırlyan ve sunan STK'lardan farklı olarak bizim 22 yıllık iktidarımız 8 aydır ne yaptı?

8 ay boyunca tek bir gece İsrailli yöneticileri uykusuz bıracak adım atmadınız. 8 ay oldu tek bir rahat nefes alacak filistinli için adım atmadınız. İsrail hastane bombaladı, ambulans bombaladı, camileri bombaladı, bebekleri katletti, çadırları bombaladı insanları yakarak katletti şimdi yine sadece kınıyorsunuz. Sizin kınamaktan öte adım atmanız için İsrail daha ne yapmalı?

Biz bu kürsülerden "ticareti durdurun, yapmayın dedikçe" sizin önemli bir kısmınız hop oturup hop kalktınız. Hakikatler karşısında rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi adeta "macunladınız".