İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CNN International’a verdiği röportajda Hamas'a ilişkin "Hamas, İsrail’de bizi çok üzen bir saldırıya imza attı. Biz, terör eylemleri aracılığıyla insanları topluca katleden her yapıyı terör örgütü olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Hamas'a yönelik söylediklerine ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

İBB Başkanı Sn. İmamoğlu’nun, CNN International’a verdiği röportajda Hamas’a dair sarfettiği cümleler esef vericidir.

Sinan Ateş öldürüldükten dört gün sonra yapılan ihbar: Partiden birisini vuracağız Sinan Ateş öldürüldükten dört gün sonra yapılan ihbar: Partiden birisini vuracağız

ABD’de üniversite öğrencileri polis zorbalığına rağmen, tüm Avrupa’da izan ve insaf sahibi insanlar ülkelerindeki yöneticilerinin yanlış tutumlarına rağmen Gazze ile dayanışma sergilerken; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kullandığı ifadeler akla ve vicdana terstir.

HAMAS, zalimlere karşı kahramanca mücadele veren bir yapıdır! Durum buyken hiç kimse, terör rejiminin zulmüne karşı direnen Hamaslı mücahitlerin eylemlerine dair amalı, fakatlı cümleler kurmamalıdır.

Son olarak, özellikle bu meselede katliamın meşrulaştırıcısı konumundaki Batılı medya organlarına verilen demeçlerde kullanılan kavramların, hatta her bir harfin titizlikle seçilmesi gerektiğini de hatırlatmak isteriz.