Yangına Milas ve Bodrum orman işletme şefliğine ait arazözler belediyelerin itfaiye ekipleri, iş makinaları ve 80 orman işçisi yönlendirildi. 4 uçak 4 helikopterin müdahale ettiği yangınını büyüyerek devam ettiği belirtildi.

Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Tamer Mandalinci de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Yaptığı açıklamada, "Yangının başlamasından itibaren bölgede çok şiddetli rüzgar vardı ve rüzgar sürekli yön değiştiriyordu bu müdahaleyi zorlaştırdı ancak buna rağmen şu anda bölgede ormanın içerisinde yolları açarak yangının önüne geçmeye çalışıyoruz. Bölgede şiddetli rüzgar var Bodrum'daki belediye orman sivil toplum örgütleri ve köylüler yangını söndürülmesi için yoğun mücadele veriyoruz sanıyorum akşam saatlerine kadar kalmadan yangını kontrol altına almaya çalışacağız." dedi.

Bodrum Orman 3

Pınarlıbelen Mahallesi'nde başlayan yangın karanlık dağını aşarak Çiftlik Mahallesi'ne doğru ilerlemeye başladı. Bodrum'daki orman yangında jandarma güçleri de geniş önlemi aldı Çiftlik Mahallesi'nden ve Pınarlı Mahallesi'nden yangın bölgesine gelen vatandaşların geçmesine izin vermedi. İlk belirlemelere göre 12 hektarlık alanın kül olduğu yangının devam ettiği belirtildi.

İçişleri Bakanı: Kimse milletimize şekil yapamaz İçişleri Bakanı: Kimse milletimize şekil yapamaz

Pınarlıbelen ile Kumköy mahalleleri arasında çıkan orman yangınına 8 uçak, 10 helikopter, 33 arazöz, 10 itfaiye aracı, 1 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Birimi (UMKE) aracı, 2 ambulans, 1 TOMA, 16 su tankeri ile müdahale ediliyor.

Bodrum Orman 1

YER EKİPLERİ OMUZ OMUZA MÜCADELE VERİYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinin Pınarlıbelen ile Kumköy mahalleleri arasında çıkan orman yangınına ekiplerin hem havadan hem de karadan müdahalesi sürüyor. Alevler, dağlık sarp araziye doğru ilerlerken, hava araçları aralıksız olarak sortilere devam ediyor.

Kara ekipleri ise el birliğiyle hortum taşıyarak omuz omuza ormanın iç alanlarına doğru ilerleyerek alevlere müdahalede ediyor.