Bursa'da anız yangını: Uludağ Üniversitesi kampüsünün olduğu ormana sıçradı

Bursa'da çıkan anız yangını, Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsünün de içinde bulunduğu ormana sıçradı. Yangın bölgesinden yükselen dumanlar kentin birçok noktasından görülürken, olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

Bursa'da anız yangını, Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsünün de içinde olduğu ormana sıçradı. Yangın bölgesinden yükselen dumanlar kentin birçok noktasından görülürken, bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Orman İşletme Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait araçlarla müdahale devam ediyor.

Bursa Uludağ Yangın 1

Yangın, saat 14.00 sıralarında Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi'nde anızların yakıldığı alanda çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Hayvan çiftliklerinin de bulunduğu bölgeden yükselen dumanlar kentin birçok noktasından görülürken, ihbarla bölgeye itfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangına Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait 27 araçla müdahale ediliyor. İl Jandarma Komutanlığı'na ait 1 helikopter de havadan müdahaleye başladı.

BURSA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, DHA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, "Şu anda jandarmamıza ait 1 helikopterle havadan müdahale ediyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait helikopter de bölgeye sevk ediliyor. Alevlerin kampüs içerisindeki binalara sıçramaması için ekipler, yoğun çaba sarf ediyor. Yangını bir an önce kontrol altına almak için çalışıyorlar" dedi.

YURTLAR BOŞALTILDI

Alevler Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsünün de içinde olduğu ormana sıçradı. Yangının binalara ulaşmaması için hem karadan hem de havadan müdahale sürerken, kampüs içerisindeki öğrenci yurtları da tahliye edildi.

Erdoğan'dan muhalefete emekli maaşı tepkisi: Bunların sırtlarında küfe yok Erdoğan'dan muhalefete emekli maaşı tepkisi: Bunların sırtlarında küfe yok

Eşyalarını toplayan öğrenciler, valizleriyle birlikte, toplanma alanı olarak belirlenen kampüs içerisindeki cami inşaatının bulunduğu alana geldi.

Kampüs içindeki başta atlar olmak üzere hayvanlar da tahliye edildi.