Bursa'nın İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi'nde kaçak define kazısı yapan üç kişi, jeneratörden sızan gaz nedeniyle yaşamını yitirdi. Olay, bölgeye giden jandarma ekipleri tarafından tespit edildi.

Mağara girişinde ölü bulundular

Gürmüzlü Mahallesi Karadere Mevkii'nde gerçekleşen olayda, uzun süredir definecilerin hedefinde olan bir mağarada kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaşıldı. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ve 112 ekipleri, mağaranın girişinde bir definecinin cansız bedenine ulaştı. Ardından, mağaranın içerisinde bulunan diğer iki definecinin kurtarılması için AFAD ekiplerine de çağrı yapıldı.

Definecilerin cansız bedenlerine ulaşılmasında önemli bir rol oynayan arama kurtarma köpekleri Damga ve Meftun'un da olay yerine sevk edildiği belirtildi. Ancak, mağarada yapılan aramalar sonucunda üç definecinin de hayatını kaybettiği tespit edildi.

Savcılık soruşturma başlattı

Konser sonrası kavgada 2 kişi öldü Konser sonrası kavgada 2 kişi öldü

Cumhuriyet Savcılığı'nın konuyla ilgili olarak başlattığı soruşturma devam ederken, definecilerin cansız bedenlerinin mağaradan çıkarılarak otopsi için morga gönderileceği açıklandı. Jandarma ekipleri ise olayla ilgili olarak başka kişilerin olup olmadığını detaylı bir şekilde araştırmaya devam ediyor.

Gürmüzlü Mahalle Muhtarı Zeynel Çetin, yaşanan olayla ilgili olarak, "Şahıslara akşamdan beri ulaşılamayınca olay ortaya çıkıyor. Doğum yeri bu köy olan ancak Gölcük’te oturan kişiden haber alınamamış. Daha önceden de bu işleri yaptığı tahmin edilen kişilere ulaşılamayınca bu durum tespit edildi. Jandarma ve savcılığımız olayı soruşturuyor" şeklinde konuştu.