Gazze'de yaşananlara değinen Çalışkan şunları dile getirdi:

Gazze’yi, Filistin’i bombalayan pilotlar Konya’da eğitildi, o uçakların yakıtı İskenderun’dan gidiyor, o katil askerlerin besini Alanya’dan gidiyor, o askerlerin suyu Manavgat’tan gidiyor, gemiyle her türlü ticari alışveriş devam ediyor, zaten 20 milyar dolara çıkmış olan ticaret hacmimizde de 1’inci sırada demir çelik mamullerinin yer alması manidar, söylemeye dilim varmıyor ama belki o katillerin elindeki silah bile bir şekilde desteğinizle gidiyor. Onun için diyorum ki… Yüreğiniz yetiyorsa gelin, burada konuşun!

Arkadaşlar, gerçekler konuşuluyor. Onun için üzülmeyin, gereğini yapın; üzülmeyin, başkaldırın. Buradan “tweet” atarak, slogan atarak, kınamayla mı devam mı edeceksiniz, yoksa Filistin’e sahip çıkmayı da 2053-2071 içerisine mi bırakacaksınız?

TOGO Kuleleri davasına siyasi müdahale: Adalet Bakanlığı'ndan üç yıl sonra karar bozma istemi TOGO Kuleleri davasına siyasi müdahale: Adalet Bakanlığı'ndan üç yıl sonra karar bozma istemi

Ukrayna’ya İHA gönderirken, Azerbaycan’a SİHA gönderirken, Filistin’e dua göndermeyle mi yetineceksiniz? Desteği kesin yeter. Adım atın, bugünden sonra yapılacak insani yardım da gıda yardımı da asla yeterli değildir. Gıda yardımı yapmak demek “aç ölmeyin” demektir. Size düşen, desteği kesmek; burada, ciddi, samimi adım atmaktır!