Bahar Kaban cinayetinin şüphelisi polisten kaçarken öldü: Hem kendini hem polisi vurdu Bahar Kaban cinayetinin şüphelisi polisten kaçarken öldü: Hem kendini hem polisi vurdu

CHP'de 2010 yılından bu yana TBMM Grup Müdürlüğü yapan Levent Bayraktar, 59 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir rahatsızlığı bulunan Bayraktar'ın cenazesi Kocatepe Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecek.

Levent Bayraktar Kimdir?

Levent Bayraktar 1965 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Bayraktar, Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) yüksek lisans eğitimi de aldı. İçişleri Bakanlığı’nda Araştırma ve Planlama Koordinasyon (APK) uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Bayraktar, aynı kurumda uzun yıllar APK uzmanı olarak da çalıştı.

Levent Bayraktar; 2002 yılında Cumhuriyet Halk Partisi TBMM Grubu’nda Grup Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. Bayraktar, 2010 yılından bugüne kadar da Cumhuriyet Halk Partisi Grubu’nda Grup Müdürü olarak görevini sürdürüyordu.

Levent Bayraktar evli ve bir çocuk babasıydı.

Özel: Büyük üzüntüyle öğrendim

CHP'li yöneticiler ve milletvekilleri sosyal medya hesaplarından baş sağlığı mesajları yayımladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, X hesabından yaptığı paylaşım ile Bayraktar'ın vefatına ilişkin yaşadığını üzüntüyü ifade etti. Özel, "Yaşamını yitirdiğini büyük üzüntüyle öğrendiğim, Parlamento Grubumuzda uzun yıllar birlikte çalıştığımız Grup Müdürümüz, çalışma arkadaşımız Levent Bayraktar'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum." dedi.

Burhanettin Bulut’tan başsağlığı mesajı

CHP Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, "Partimizin TBMM Grup Müdürü, emekçisi, güzel insan Levent Bayraktar’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz." dedi.

Bulut, Bayraktar'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve partisine başsağlığı dileklerinde bulundu.