AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

Diyalog ortamının sürmesi çok olumlu ve menuniyet verici. Bu olumlu havanın haba edilmemesi gerekiyor.

Yeni anayasa çalışmaları

Yeni anayasa çalışmaları gündeme geldi. Cumhurbaşkanımız yeni anayasa hakkında görüşünü ifade etti. Bütün Türkiye'yi kucaklayan toplumsal sözleşme olarak yeni anayasayı belirtmişlerdir.

Ekonomi

Bu görüşmede ekonomi konularının da gündeme geldiği aşikardır. Cumhurbaşkanımız orta vadeli program ve 12. Kalkınma Programıyla elde edilen kazanımların korunacağını vurguladı. Programa zarar verecek tutumlardan kaçınılacağını ifade etmişlerdir. Arzu edildiği takdirde Bakan Şimşek'in bilgi vereceğini ifade etti.

AP seçimlerine aşırı sağ damgası

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağın ortaya koyduğu performans gündeme geldi. Cumhurbaşkanımız, bu faşist dalgaya karşı ortak hareket etmeleri konusundaki hassasiyetlerini ifade etti.

Görüşmede Osman Kavala gündeme geldi mi?

(Osman Kavala) Mahkemelerin kendi işlerini yapması konusunda tutum ifade edildi.

Erdoğan - Ayşe Ateş görüşmesi

(Erdoğan'ın Sinan Ateş'in eşini kabulu) Beştepe'deki görüşme yaklaşık yarım saat önce başladı. Yargı işini yapsın. Hiçbir şey kapalı kalmasın. Suçlular cezasını alsın. Kabul de bu mesaj çerçevesinde gerçekleşecektir.

3. Görüşme gerçekleşecek mi?

Necmettin Erbakan anlatıyor: Yalta Konferası'nın yapılış amacı neydi? Sonuçları ne oldu? Necmettin Erbakan anlatıyor: Yalta Konferası'nın yapılış amacı neydi? Sonuçları ne oldu?

Bundan sonra ihtiyaç olursa kapı açıktır. Onların tabiriyle normalleşme, bizim tabirimizle siyasi yumuşama dediğimiz şey siyasi rekabeti husumete çevirmeyelim.