Saadet Partili Necmettin Çalışkan açıkladı: Türkiye'den İsrail'e giden ilk 5 maddeden 1'i barut! Saadet Partili Necmettin Çalışkan açıkladı: Türkiye'den İsrail'e giden ilk 5 maddeden 1'i barut!

Cuneyd Zapsu mezun olduğu İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Dünya'ya dair değerlendirmelerde bulundu. Artık ABD'nin Çin'e karşı ekonomik savaşı kazanmasına imkan kalmadığını vurgulayan Zapsu ABD'nin eğitim sistemini de eleştirdi.

 "ABD'de de 10-20 tane harika üniversite var bunun dışında hiçbir eğitim sistemi yok" diyen Zapsu şu açıklamaları kaydetti:

ABD, Çin'e karşı ekonomik artık savaşı kaybetti. bence böyle. Bundan sonra normal bir sürede de bu savaşı kazanmasına imkan kalmadı. Çünkü ABD'yi saysanız, 10-20 tane harika üniversitesi var başka hiçbir eğitim sistemi yok. Dolayısıyla Ar-Ge ve kendi içinde değil; beyin ithal ediyorlar. 100-150-200 bin beyin ithal ediyorlar. Öte tarafta Çin’de her sene 600.000 IT'ci çıkıyor kısa bir müddet ama çok kısa bir müddet tek bir üstünlükleri kaldı askeri alan ya onu kullanacaklar yani sıcak savaş ya da kağıt mürekkebin dışında hiçbir değeri kalmayan para birimleri ile birlikte hegemonya‘yı teslim edecekler bir Uzakdoğu Savaşı’na girebilmek için önce orta Doğu’da çekilmeleri gerekir Oraya Focus olmaları lazım ama herhalde biraz ilgisi olan duymuştur 5-6 senedir çekiliyorlar fakat gel gör ki daha bu bitmeden bu kez Avrupa’nın ortasında bir savaşa taraf oldular. Ukrayna'dan bahsediyorum onu da bence becerdiler bu savaşı daha çok Avrupalıların kucağına bıraktılar finansman yönetimi üstelik bir yandan da işe yaradı. Rusya’nın fokusu dağıldı tamamen meşguliyet arttı üstelik de çok zayıfladı hakikaten zayıfladı zayıflamaya da devam ediyor şu ana kadar üst akıl eğer Çin’le savaşacaksın dediyse uygun gitti