Dogecoin Neden Popüler?

Dogecoin, başlangıçta 2013 yılında Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından bir şaka olarak yaratılmış bir kripto para birimidir. Ancak zamanla büyük bir takipçi kitlesi ve bir topluluk oluşturmuştur. Dogecoin, sosyal medyada viral hale geldi ve özellikle Twitter'da Elon Musk gibi ünlüler tarafından sıkça dile getirilmesiyle popülerliği arttı. Elon Musk, Dogecoin'i destekleyici tweet'ler atmasıyla bilinir ve bu durum zaman zaman Dogecoin'in piyasa değerinde önemli hareketlere neden olmuştur.

Öte yandan Dogecoin topluluğu, genellikle pozitif ve yardımsever olarak tanınır. Bu topluluk, çeşitli hayır işleri ve fon toplama etkinlikleri ile bilinir, bu da onu diğer kripto paralar arasında öne çıkarır.

Bunun yanında Dogecoin, diğer birçok kripto para birimine kıyasla daha düşük işlem ücretlerine sahiptir. Ayrıca, sınırsız arzı ve düşük birim fiyatı nedeniyle, yeni başlayanlar için kripto para birimleri dünyasına giriş yapmak adına cazip bir seçenek olabilir.

Dogecoin’de Son Durum

Kripto para haber siteleri COINTURK, COINTURK NEWS ve COINTURK NOTICIAS’da da belirtildiği gibi piyasaya giren memecoin sayısının artmasıyla birlikte Dogecoin topluluğu, kripto para biriminin belirsizliğe gömülmesini engelleyebilir ancak analistler, yatırımcıların bu döngüde DOGE fiyatının 1 dolar seviyesine ulaşabileceği yönündeki umutlarına şüpheyle yaklaşıyor. DOGE için hedeflenen 1 dolar seviyesi, Dogecoin’in Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolara göre %36, bugünkü fiyatı olan 0,16 dolara göre ise %525’lik bir artışı temsil ediyor.

Mehmet Şimşek'ten SPK düzenlemesine ilişkin açıklama: Konuta erişilebilirlik her kesim için kolaylaşacak Mehmet Şimşek'ten SPK düzenlemesine ilişkin açıklama: Konuta erişilebilirlik her kesim için kolaylaşacak

Dogecoin’in tarihsel mirasla dolu olduğunu ve yatırımcıların sosyal medyada sıklıkla işaret ettiği gibi büyük ölçüde öngörülebilir döngülere sahip olduğunu yineledi. Blockchain yatırımcısı Mane, 24 Nisan’daki gönderisinde 15.300 X takipçisine, geçmiş verilere bakıldığında DOGE’nin genellikle Mayıs ayı boyunca fiyat artışı gördüğünü söyledi.

Kaynak: https://coin-turk.com/memecoin-topluluklarinda-rekabet-artiyor-doge-icin-yuzde-525lik-yukselis-hedefi