Dursun Özbek: Ali Koç silahlı adamlarla geldi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Point Otel'de bazı kongre üyeleriyle bir araya geldi. Fenerbahçe ile oynanan 1-0 kaybedilen derbinin ardından yaşanan olaylarla ilgili konuşan Özbek, Ali Koç'un stada silahlı adamlarla geldiğini söyledi. İşte Özbek'in açıklamaları:

Saadet Partisi'nin çeşitli kademlerinde yer alan heyetten Karamollaoğlu'na ziyaret Saadet Partisi'nin çeşitli kademlerinde yer alan heyetten Karamollaoğlu'na ziyaret

''SADECE SEÇİM DERDİNDE''

"Seçimin artık önemi kalmamıştır. Ya ben seçilirim ya Süheyl Batum seçilir, ikimiz de Galatasaraylıyız. Topyekün mücadele, her şeyin önüne geçmiştir. Bütün camialara, bütün Türkiye'ye şunu göstermeliyiz; Ali Koç'un sadece seçim derdinde olduğunu göstermeliyiz. Kim seçilirse seçilsin Galatasaray sevgisiyle hareket edeceğinden hiç şüphem yok."

"BU EŞKIYALIKTIR"

"Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber stadyumdan ayrıldık. 2 saat sonra yolda haber aldım, geri döndüm. Ali Koç, 70-80 tane adamıyla geliyor, ki içlerinde 4'ü silahlı. Bu ayıptır. Eşkıyalıktır. Şehir eşkıyası diye tabir ettiğimiz şey bu. Öteye götürüyorum, bu terörizmdir. Terörist ne yapıyor, benzer şekilde silahlı adamlarını topluyor, geliyor, bir yeri basıyor, kurşunluyor."

"CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN ALMAM"

"Orada olmamam belki de olayları belli bir seviyede, daha üst boyuta geçmesini engellemiştir. Orada olsaydım, benim cesedimi çiğnemeden oradan içeriye adım atamazdı."

BASIN TOPLANTISI KARARI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bugün saat 17.00'de basın toplantısı düzenleyecek. Özbek'in bu toplantıda da derbi ve Fenerbahçe için önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Üyelere bir bilgilendirme mesajı atan Dursun Özbek, mesajında, "Hiçbir seçim, kötülerle, ahlaksızlarla mücadele ederek kazanılacak şampiyonluktan daha değerli değildir. Bugünden itibaren tek konsantrasyonumuz, bu şehir eşkıyalarına karşı kazanacağımız 24. şampiyonluktur. Bu nedenle üyelerimizle yapmayı planladığımız seçim bilgilendirme toplantılarını durduruyoruz. İyilik yine kazanacak, şampiyon biz olacağız." sözlerini kullandı.