Edirne'den Hindistan'a 'fidye' telefonu: Pakistanlılar ellerini ve ayaklarını bağlayıp rehin aldı

Hindistan uyruklu Akhıl Krıshnan Radhakrıshnan, aylık 180 bin TL maaş vaadiyle geldiği Edirne'de Pakistan uyruklu kişiler tarafından elleri ve ayakları bağlanarak rehin alındı. Rehineciler, Radhakrıshnan'ın Hindistan'daki ailesini arayarak 2 milyon Rupi (Yaklaşık 775 bin TL) fidye istedi. Polisin düzenlediği operasyonda rehin tutulan genç kurtarılırken, 3 şüpheli ve ev sahibi gözaltına alındı.

Rehin 2

Hindistan'dan İstanbul'a 18 Nisan'da çalışmak için gelen Akhıl Krıshnan Radhakrıshnan, bir lokantada bulaşıkçı olarak çalışmaya başladı.

AYLIK 180 BİN TL MAAŞ TEKLİF ETTİLER

Arkadaşları aracılığıyla tanıştığı kişiler tarafından Edirne'ye davet edildi. Emlak işiyle ilgilendiklerini söyleyen kişiler, Radhakrıshnan'a "Bize emlakçılık ve tercümanlık yapacaksın, ayda 180 bin lira kazanacaksın." dedi.

Rehin 3

EDİRNE'DEN HİNDİSTAN'A FİDYE TELEFONU

Bu vaade inanan Radhakrıshnan, otobüsle Edirne'ye geldi ve telefonda konuştuğu kişilerin verdiği adrese gitti. Radhakrıshnan, burada elleri ve ayakları bağlanarak rehin alındı.

Rehin 6

Kendisini kaçıranlar, Hindistan'daki ailesini görüntülü arayarak 2 milyon Rupi (yaklaşık 775 bin TL) fidye talep etti. Fidyeyi ödemek için süre isteyen aile, İstanbul'daki arkadaşına ulaşarak durumu bildirdi.

Rehin 5

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Edirne Emniyet Müdürlüğü, durumun bildirilmesi üzerine harekete geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu, Radhakrıshnan'ın Yancıkçı Şahin Mahallesi, Şeyh Çelebi Camii Sokak üzerindeki bir evde rehin tutulduğu belirlendi.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

Gece yarısı düzenlenen operasyonda, rehin tutanlar kaçmaya çalıştı. Çevrede önlem alan polis, 1 kişiyi yolda kaçarken, 1 kişiyi iki apartman arasındaki boşlukta, 1 kişiyi de kömürlükte yakalayarak gözaltına aldı.

Polis ekipleri, evde ve şüphelilerin üzerlerinde yaptığı aramalarda ruhsatsız bir pompalı tüfek, dört fişek, kesici aletler, 220 euro ve 16 bin 230 lira ele geçirdi.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI DÖKTÜ

Rehin tutulan Radhakrıshnan kurtarıldı. Kurtarıldıktan sonra kendisini kurtaran polise sarılıp sevinç gözyaşları döktü.

Hemen ailesini arayarak kurtarıldığını bildirdi. Polisin gözaltına aldığı kişilerin Pakistan uyruklu olduğu belirlendi.

EVİNİ KİRAYA VEREN DE GÖZALTINDA

Hayvan otlatma kavgasında ölü sayısı 2’ye çıktı, 31 kişi gözaltına alındı Hayvan otlatma kavgasında ölü sayısı 2’ye çıktı, 31 kişi gözaltına alındı

Rehin alan kişilere evini kiraya veren ve "asayiş" ile "narkotik" suçlarından kaydı bulunan M.K. (21) de polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında "Yağma", "Gasp", "Tehdit", "Kasten yaralama", "Kişiyi hürriyetinden alıkoyma", "Göçmen kaçakçılığı" suçlarından soruşturma başlatıldı.