Etimesgut Belediye Başkanlığına seçilen CHP'li Erdal Beşikçioğlu, önceki AK Partili başkan Enver Demirel'den borçsuz bir belediye devraldıklarını belirtti.

Beşikçioğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı"na katılarak, belediyenin mali durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, belediyenin borçsuz bir şekilde devredildiğini vurgulayan Beşikçioğlu, "Enver Bey bize belediyeyi borçsuz bir şekilde teslim etti. Biz de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu manada şanslı belediyelerden biriyiz" şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan AK Partili başkan Enver Demirel,  "Sayın Erdal Besikçioğlu'na "borçsuz belediye devraldıkları" yönündeki dürüst açıklamaları için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

Demirel'in açıklaması şu şekilde;

Milliyetçi Hareket Partisi'nin üretken belediyecilik anlayışıyla; uyguladığımız mali disiplinle kendi kaynaklarımızla, borçsuz, faiz ödemeden; hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artran onlarca hizmet ürettik. Etimesgut Belediyesi gerçekleştirdiği onlarca tesise, hizmete rağmen borcu olmayan ve hizmet üretebilecek kaynağı olan Türkiye'nin ender belediyelerinden biridir. Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Erdal Besikçioğlu'na "borçsuz belediye devraldıkları" yönündeki dürüst açıklamaları için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.