Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i dün ziyaret etti. 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi'ne gelen Erdoğan, saat 16.00’da başlayan görüşmeye saat 15.58'de ulaştı. Ekonomim'in haberine göre, yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede yeni anayasa, emekli zamları ve güncel konular görüşüldü.

MÜLAKATLARIN KALDIRILMASI, GEZİ TUTANAKLARI

Görüşmenin ana gündem maddesi yeni sivil anayasa oldu. Kritik zirvede, yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının arttırılması, hayat pahalılığı, öğretmenler başta olmak üzere atama bekleyen çeşitli meslek adayları, kamuya girişte mülakatın kaldırılması, gezi tutukluları gündeme geldi.

ÖZEL, ASGARİ ÜCRETE TEMMUZ'DA ZAM TALEP ETTİ

Özel, en düşük emekli maaşının 17 bin TL’ye çıkarılmasını ve asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmasını da talep etti. Erdoğan ise enflasyonu düşürmek için uygulanan programa zarar verecek tutumlardan kaçınılacağını belirtti.

ŞİMŞEK ENFLASYON KONUSUNDA CHP'YE BİLGİ VERECEK

Erdoğan, isterlerse Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in enflasyon çalışmalarıyla ilgili CHP’ye bilgi vereceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayyım konusunda parti ayrımı yapmadan millete hizmet eden her belediye başkanına destek verileceğini söyledi. Yetkisini terör örgütüne destek vermek şeklinde kullanan başkanlara ise müsaade edilmeyeceğini ifade etti.

ÖZEL'İ KKTC'YE DAVET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel’i Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. yıl dönümü törenlerine de davet etti. Özel, görüşme sonrası MYK’yı toplayarak bilgi verdi. Erdoğan ve Özel ilk görüşmelerini 2 Mayıs’ta gerçekleştirmişti.

Davutoğlu: Devlet içinde ciddi bir tehlike görüyorum Davutoğlu: Devlet içinde ciddi bir tehlike görüyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezinin yeni binasının açılışı sebebiyle o dönemki Genel Başkan Deniz Baykal’ı ziyaret etmişti.