Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Konya’da düzenlediği mitinge giden staj ve çıraklık sigortası mağdurları, miting başlamadan gözaltına alındıklarını duyurdu. Antalya'dan Konya'ya giden staj ve çıraklık mağdurları ise mitingte, "Çırağa müjde" sloganları attı. Erdoğan mağdurlara, "Arkadaşlar çırağa müjde olmaz. Kalfaya ustaya müjde olur, bu tür adımlar yanlış adımlar" diye seslendi. 

AKP'nin Konya mitingine katılmak isteyen staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının güvenlik denetiminde alana girişlerine izin verilmezken Antalya'dan giden mağdurlar mitingte, "Çırağa müjde" sloganları attı. Erdoğan mağdurlara, "Arkadaşlar çırağa müjde olmaz kalfaya ustaya müjde olur. Bu tür adımlar yanlış adımlar" diye seslendi. 

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu'nun sosyal medya hesabından, üyelerin gözaltına alındığı şu açıklama ile duyuruldu:

“Konya Derneği yönetici ve üyelerimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya mitingine katılmak üzere miting alanına gittiler. Hiçbir şey yapmadıkları halde kapıda güvenlik uygulamasında alana girişlerine izin verilmedi. Akabinde dernek başkanımız ve arkadaşlarımız gözaltına alınarak polis merkezine götürüldüler. Sebepsiz yere yapılan bu uygulamayı asla  kabul etmiyoruz. Arkadaşlarımızın bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz.”

Bakan Fidan'dan Erdoğan'ın Irak ziyaretine ilişkin açıklama Bakan Fidan'dan Erdoğan'ın Irak ziyaretine ilişkin açıklama

"NE OLURSA OLSUN, BU DAVAYA BAŞIMIZI KOYDUK"

Gözaltına alınan Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Konya Şube Başkanı İmdat Yürük de, “Kimliklerimizi topladılar GBT'lerimizi sorguluyorlar. Duruma göre içeri alınıp alınmayacağımız belli değil. Ama ne olursa olsun biz bu davaya başımızı koyduk. Çıkarana rahatsız etmeye devam edeceğiz. Biz asla devletimize, bayrağımıza, ülkemize hiçbir şekilde kötü propaganda slogan atmadık. Biz demokratik yoldan haklarımızı aramaya devam edeceğiz” diye konuştu.