Almanya’nın Bayern Münih takımında forma giyen Fas kökenli Hollandalı futbolcu Noussair Mazraoui, yaptığı Filistin paylaşımıyla tepkilerin hedefi oldu.

AYET PAYLAŞTI

Mazraoui sosyal medya hesabından İsrail ile Filistin arasında çıkan savaşın ortasında kalan Mescidi Aksa fotoğrafı paylaşıp Filistin’e destek mesajı paylaştı. Mazraoui bir başka fotoğrafta şu ayeti paylaştı: “Sakın Allah’ı, haksızlık yapanların yaptıklarından gafil sanma. Bu onları yalnızca gözlerinin dehşetten donacağı güne kadar alıkoyar.”

Almanya’da gündem olan konu sonrası Mazraoi’nin İsrailli takım arkadaşı Daniel Peretz ile arasının açıldığı belirtildi.

Yaşananlar sonrası Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili milletvekili Johannes Steiger futbolcunun hem kulüple ilişiğinin kesilmesi hem de sınır dışı edilmesini istedi.

“HEMEN KOVUN”

Steiger, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, “Nazilerin, Yahudi Kulübü adını verdiği Kurt Landauer’in kulübü işlerin bu şekilde devam etmesine izin veremez. Sevgili FC Bayern lütfen hemen kovun. Ayrıca onun Almanya’dan sınır dışı edilmesi için devletin tüm seçenekleri kullanılmalıdır” ifadelerini kullandı.

MAZRAOUI: BARIŞ VE ADALET İÇİN…

Mazraoui eleştiriler sonrası BILD’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle neyi temsil ettiğimi açıklamak zorunda kalmanın gerçekten hayal kırıklığı yarattığını söylemek isterim. Binlerce masum insanın katledildiği bir durum var. Benim görüşüm bu dünyada barış ve adalet için çalışacağım yönündedir. Bu, her zaman terörün, nefretin ve şiddetin her türlüsüne karşı olacağım anlamına gelir. Ve bu her zaman arkasında duracağım bir şey.”

Türkiye'nin EURO 2024'teki rakipleri belli oldu Türkiye'nin EURO 2024'teki rakipleri belli oldu

‘BU KESİNLİKLE İNSANLIK DIŞI’

“Bu yüzden insanların benim hakkımda neden tam tersi düşündüğünü ve neden nefret dolu gruplarla ilişkilendirildiğimi anlamıyorum. Bugün benim ne düşündüğüm ya da sizin ne düşündüğünüzle ilgili değil, kontrolden çıkan bu korkunç çatışma nedeniyle her gün masum insanlar öldürülüyor. Hepimizin buna karşı olması ve karşı çıkması gerekiyor. Bu kesinlikle insanlık dışı.”