Gergin ve kupasız geçen futbol sezonunun ardından Jose Mourinho hamlesiyle dikkat çeken Fenerbahçe’nin yeni başkanı bugün belli olacak. Sarı-lacivertlilerin yeni başkanının yanı sıra yeni yönetim, denetim, disiplin, sicil ve diğer kurullarının üyeleri de seçimle belirlenecek.

Genel kurula 46 bin 410 üyenin katılım hakkı bulunuyor. Oy verme işlemi 10.00’da başladı ve 17.00’de sona erecek. Ardından oy sayımı gerçekleştirilecek. Ali Koç'a oy veren üyeler sarı pusulayı kullanacak. Aziz Yıldırım'a oy vermek isteyen üyeler ise beyaz pusulayla tercihlerini yapacak.

Genel Kurul13

AYKUT KOCAMAN DA OY KULLANDI

Fenerbahçe'nin efsane isimlerinden Aykut Kocaman da oyunu kullandı: "Hayırlı, uğurlu olsun. Çok demokratik ortamda gerçekleşiyor, umarım sonu da öyle olur."

Genel Kurul15

FENERBAHÇE'DE REKOR KIRILDI

15:20 itibari ile Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda 22 binden fazla kongre üyesi oy kullandı ve rekor kırıldı.  Fenerbahçe'deki bir önceki oy kullanma rekoru 2018 yılında 21 bin 350 oyla kırılmıştı.

13:00 itibari ile 13 bin 739 üye oy kullandı.

Genel Kurul1

12:15 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de oyunu kullandı ve "Kongre üyesi olduğum Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanlık seçimi için oyumu kullandım. Şimdiden sonuçların Fenerbahçe camiasına hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Genel Kurul14

11:30 itibari ile 8280 üye oy kullandı.

10:50 - Aziz Yıldırım 46 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

10:00 - Fenerbahçe'de oy verme işlemi başladı. Kapıların açılmasının ardından kongre üyeleri koşarak sandıklarına gitti.

2 ili etkileyen anız yangınında can kaybı 14'e çıktı 2 ili etkileyen anız yangınında can kaybı 14'e çıktı

09:10 - Sabah erken saatlerde stadyuma gelen üyeler, uzun kuyruklar oluşturarak kapıların açılmasını bekledi.

AZİZ YILDIRIM'IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ: Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim, Tuna Akın.

ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ: Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman.