Fenerbahçe Kulübü olaylı Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un sözleri üzerine resmi siteden bir mesaj yayınladı.

İşte Fenerbahçe'den gelen açıklama:

''Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’un bugün basına yansıyan aşağıdaki açıklamalarını üzüntü ile takip ettik.

Sayın Bakanımız tarafından dile getirilen; “Görüntüler izlenir. Bu görüntüleri değerlendirecek olan Cumhuriyet Savcılığı. Meşru savunmanın da ötesine geçip karşı tarafa zarar verecek kendi savunmanın ötesine giden bir durum söz konusu mu? Bir saldırı var mı? Taraftar da olsa futbolcu da olsa her iki taraf içinde bir suç işlenmişse soruşturulur.” sözleri

Maç boyunca, 90 dakikanın ilk saniyesinden son anına kadar sahaya atılan su şişeleri, kesici aletler, çakmakların, metal paraların olduğu ortamda oyunu oynamaya çalışan,

Sahaya atılan meşaleyi eliyle kaldırıp saha dışına atma bilincinde olan, tüm bu baskı, tahriklere rağmen oyuna, sahadaki mücadeleye zarar vermemek adına en ufak reaksiyon dahi göstermeyen Futbol Takımımıza, Teknik Ekibimize ve camiamıza yapılan bir haksızlık olarak kabul ediyoruz.

Sayın Bakanımızın bu konuda yaşanan tüm bu olayların mağduru ve tek masum tarafı olan Fenerbahçe’yi hedef almayı fırsat kollayanların konuyu çarpıtmalarına izin verecek açıklamaları bizi derinden yaralamıştır.

Söz konusu Fenerbahçe ise bu tavır ve yaklaşımlara alışık olmak zorunda bırakılmamız, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yıllardır anlatmaya çalıştığımız durumdur.

Saygılarımızla.''

'Yanlış anlama söz konusu'

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Fenerbahçe'nin açıklamasının ardından verdiği demeçte futbolcular ile ilgili herhangi bir soruşturmanın bulunmadığını söyledi. İşte Tunç'un sözleri:

İsmailağa Cemaati lideri Hasan Efendi Hakk’a yürüdü İsmailağa Cemaati lideri Hasan Efendi Hakk’a yürüdü

'Olayları kabul etmek mümkün değil. 6222 sayılı kanunun amacı spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesidir. Şu ana kadar 38 kişi tespit edildi, gözaltı süreçleri devam ediyor. Kimler kusurluysa soruşturma ile ortaya çıkacaktı.

Fenerbahçeli futbolcular ile ilgili soruşturma açıldığı söylemleri doğru değil. Böyle bir soruşturma söz konusu değil. Bazı sosyal medyada böyle bir algı oluşturulmaya çalışılmış.Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil''