İşgalci İsrail'in Gazze saldırılarında 52 cami tamamen yıkıldı. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, düzenlediği basın toplantısında, İşgalci İsrail saldırılarının neden olduğu yıkıma ilişkin bilgi verdi. Maruf, İşgalciİsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 52 caminin tamamen yıkıldığını, 110 caminin ise çeşitli şekillerde hasar aldığını söyledi.

BM Sekreteri: BMGK'nin Gazze'de ateşkese gücü olmadığı için otoritesi ve güvenilirliği zedelendi BM Sekreteri: BMGK'nin Gazze'de ateşkese gücü olmadığı için otoritesi ve güvenilirliği zedelendi

Saldırılar nedeniyle bir buçuk milyon insanın zorla evlerinden uzaklaştırıldığını ve barınma merkezlerine başvurduğunu belirten Maruf, İşgalci İsrail saldırılarının Gazze'de bir felakete neden olduğunu vurguladı. Maruf, İşgalci İsrail'in Gazze'de 82 hükümet merkezini, onlarca hizmet kurumunu ve kamu tesisini yok ettiğini kaydetti.

İşgalci İsrail saldırıları nedeniyle 212 okulda çeşitli derecelerde hasar oluştuğunu, 45 okulun ise hizmet dışı kaldığını aktaran Maruf, İşgalci İsrail saldırılarında çeşitli eğitim düzeylerinde 2 bin 510 öğrencinin öldürüldüğüne işaret etti.