Gazze'de gece boyu katliam: İsrail onlarca kişiyi öldürdü

İsrail ordusu gece boyunca Gazze Şeridi'nin orta ve güney bölgelerindeki birçok noktayı bombaladı. Saldırılarda çok sayıda Filistinli hayatını kaybederken ve çok sayıda kişi de yaralandı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik 7 Ekim 2023'te başlattığı saldırıları 268. gününde de devam ediyor. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde Zarub ailesine ait bir evi hedef aldı. Saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu 6 kişi hayatını kaybetti, bazıları da yaralandı.

İsrail topçu birliklerinin de Refah'ın güney bölgelerini yoğun şekilde bombalaması sonucu ölen ve yaralananlar oldu.

İşgalci İsrail'in Gazze'de gece boyunca sürdürdüğü saldırılarda en az 24 Filistinli şehit oldu İşgalci İsrail'in Gazze'de gece boyunca sürdürdüğü saldırılarda en az 24 Filistinli şehit oldu

Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan ve Suudi mahallelerinde patlamalar ve yoğun silah sesleri duyuldu.

BİRÇOK KENTE SALDIRI

İsrail savaş uçakları, Han Yunus kentinin doğusundaki Absan ve Huzaa beldelerini de hedef aldı. Saldırıda ölen ve yaralananlar oldu.

İsrail ordusunun, Gazze şehrinin doğusundaki Derec Mahallesi'nde bir evi bombalaması sonucu ölen ve yaralanan kişiler oldu.

İsrail savaş uçakları ayrıca Gazze kent merkezindeki Tuffah, Şucaiyye ve Sabra mahallelerini yoğun şekilde bombaladı.

Şucaiyye Mahallesi'ne giren İsrail güçleri, insansız hava araçlarından (İHA) ateş açılmasıyla eş zamanlı Şehitler Camii yakınındaki evlerde bulunan çok sayıda aileyi kuşatma altına aldı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 834 Filistinli öldürüldü, 86 bin 858 Filistinli yaralandı.