Diyarbakır'dan Gazze'ye gönüllü olarak giden ve yaklaşık 3 hafta boyunca bombardıman altındaki insanlara tıbbi yardım sağlayan Op. Dr. Taner Kamacı, Gazze'den döndü. Kamacı, Gazze'deki inanılmaz zorluklara ve yaşanan dramatik anlara tanık olurken, Gazzelilerin Türkiye'ye yönelik kırgınlıklarını da aktardı.

Kamacı, İsrail ordusunun özellikle sahur ve iftar vakitlerinde sivil halkın yoğun olduğu zamanları seçerek bombardıman yaptığını belirtti. Bu saldırılarda ağırlıklı olarak çocukların ve masum sivillerin hedef alındığını, Gazze'deki hastanelerin bu saldırılardan nasibini aldığını anlattı.

'İsrail çocuklarla savaşıyor'

Kamacı, "İsrail bildiğin masum, sivil, çocukları hedef alıyor. Direkt evleri bombalıyor" diyerek, yaşananların bir soykırım olduğunu vurguladı. Gazze'de çocukların ağır yaralı olarak hastanelere getirildiğini, ancak artık acıya tepkisiz kaldıklarını anlattı.

Gazzelilerin Türkiye’ye kırgınlığı

Gazzelilerin Türkiye'ye yönelik kırgınlığını dile getiren Kamacı, "Bu sefer biraz kırgınlardı. 'Bu savaşta neden yanımızda olmadılar. Neden bu savaşı durdurmak için bir adım atmıyorlar. En azından neden ticareti durdurmuyorlar. Bizi burada açlıktan öldürmeye çalışan bir devlete neden meyve sebze gönderiyorlar. Bize çelikten yapılmış bombaları başımıza atarken, neden onlara çelik gönderiyorlar. Evlerimizi başlarımıza yıkarken, onlara yeni evler yapmaları için neden çimento gönderiyorsunuz?' diye sitem ettiler" ifadelerini kullandı.

Gazze’de son durum

İşgalci İsrail’in 7 Ekim'den bu yana süren hain saldırılarında hayatını kaybeden sivillerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği eden saldırılara ilişkin bilgi verildi.

Son 24 saatte 54 Filistinlinin daha şehit edildiği aktarılan açıklamada, Gazze'de şehit sayısının 33 bin 91'ye yükseldiği kaydedildi.

İstanbul'da çevik kuvvet polisinin sır ölümü İstanbul'da çevik kuvvet polisinin sır ölümü

Açıklamada, son saldırılarda İsrail güçlerinin 91 Filistinliyi daha yaraladığı ve toplam yaralı sayısının da 75 bin 750'ye ulaştığı bildirildi.

Açıklamada enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığını vurgulandı.