AGD Bolu'dan, 21 STK ile Gazze'ye yardım gecesi AGD Bolu'dan, 21 STK ile Gazze'ye yardım gecesi

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı. 7 Ekim’den itibaren sıcak dakikaların yaşandığı bölgede İşgalci İsrail Filistinli Müslümanların üzerlerine bombalar yağdırırken binlerce insan hayatını kaybetti. Davası uğruna mücadele veren Filistinliler ise bombaların gölgesinde, temel ihtiyaçlarının bile karşılanması kısıtlanırken İşgalci İsrail’e karşı durmaktan çekinmiyor.

Dünya Filistinli Müslümanlara İşgalci İsrail’in yaptığı bu zulme sessiz kalırken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’da İsrail- Filistin arasında yaşanan çatışmaya ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı. Özdağ, Filistin davasının İslam ve Türk milletinin davası olmadığını ifade ederek "Bu Filistinli Arapların davasıdır" dedi.

Ümit Özdağ’ın bu açıklaması ise siyasilerin tepkisine neden oldu.

TV5 televizyonunda Burak Kabakçılı’nın sunduğu Haber Merkezi programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, Filistin- İsrail arasındaki çatışmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunurken Ümit Özdağ’ın açıklamasına tepki gösterdi.

Gözel, “Türkiye’nin Kudüs’te Filistin’de ne işi var” diyerek absürt bir algıyı yerleştirmeye çalışıyorlar. Bunu da yaparken Türk Milliyetçiliği, Arap karşıtlığı üzerinden yapmaya çalışıyorlar dedi.

Hamas’ın sivilleri katlettiği, terör eylemi yaptığı gibi şeyleri yaymaya çalışarak bambaşka bir kamuoyu algısı oluşturmaya çalışıldığını belirten Gözel, Filistin topraklarında Türkiye’nin ne işi var diyen bırakın Türk Milliyetçisini, Türk olamaz” dedi.

Müslüman Türk hükümdarların geçmişten bu yana Filistini, Mescid- i Aksa’yı dava edindiğini vurgulayan Gözel, şu açıklamayı kaydetti;
“Müslüman Türk hükümdarlar, orduları ve milletler Haçlı Seferlerinde nereyi savunmak ve karşı koymak püskürttü? Selahattin Eyyubi ne için savaştı? Abdülhamid neyin davasını güdüyordu? Kudüs topraklarından, Mescid-i Aksa’dan, Gazze’den ve Filistin’den bahsediyoruz herkesten daha fazla bizi ilgilendiren topraklardan bahsediyoruz nasıl olurda Müslüman Türk bir yönetici, siyasi bir lider “Türklerin burada ne işi var” der? Bunu söyleyecek tek grup vardır o da Siyonistlerdir”