Hatay Samandağ’da miting düzenleyen Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş, bir vatandaşın saldırısına uğradı. Savaş’ın hızla itilerek sahneden düşürüldüğünün göründüğü görüntülerin ardından Savaş, saldırganın psikiyatrik tedavi gördüğünü ve kendisine karşı bir kastının olmadığını söyledi. Savaş, "Ben doktorum, yurttaşımız hasta. Onun tedavisi için de her şeyi yapacağım" dedi.

Tartışmaların ve protestoların odağındaki Hatay Belediye Başkanı ve CHP Hatay adayı Savaş, Samandağ’da yaptığı bir miting sırasında saldırıya uğradı.

Sahnede konuşma yaptığı sırada hızla üzerine atlayan bir kişinin Savaş’ı sahneden yere düşürdüğü görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Savaş, yaşananların ardından sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bugün Samandağ-Yaylıca'da maalesef psikiyatrik tedavi gördüğünü öğrendiğimiz bir yurttaşımız, çok güzel bir coşkuyla bizi karşılayan Samandağ halkına hitap ederken tatsız bir olay yaşandı.

Erdoğan, İsmailağa cemaatinin lideri Hasan Kılıç'ın cenaze törenine katıldı Erdoğan, İsmailağa cemaatinin lideri Hasan Kılıç'ın cenaze törenine katıldı

Ben doktorum, yurttaşımız hasta. Onun tedavisi için de her şeyi yapacağım.

Üzüntüsünü bildiren herkese, Samandağ ve Yaylıca halkına ve hasta kardeşimizin ailesine tüm destekleri için teşekkür ediyorum."