TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alan HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı ve Mersin Milletvekili Faruk Dinç, siyonist işgalcilerin ablukası altındaki Gazze'nin yoğun bir bombardıman altında olduğuna dikkat çekti.

MHP'li Semih Yalçın açıkladı: Saffet Sancaklı’nın partiden istifası istendi MHP'li Semih Yalçın açıkladı: Saffet Sancaklı’nın partiden istifası istendi

Genel Kurul'da konuşan Dinç, "Siyonistler ABD'nin desteğiyle gerçekleştirdiği saldırılarda kadın, çocuk, yaşlı demeden soykırımlarına devam ediyorlar. Siyonist rejim Gazze'nin suyunu ve elektriğini kesmiş durumda. Çalışan son elektrik santrali de dün kapandı. Hastanelerin yoğun bakım üniteleri çalışmıyor. Mısır'dan yola çıkan insani yardım konvoyu vuruldu. İşgal çetesi savaş suçu işliyor. Gazze, içindeki 2,5 milyon insanla birlikte dünyanın en büyük açık hava hapishanesine dönüştürüldü. Vicdan ehli olan herkes ve İslam dünyası tam bir birlik halinde olmalı, Gazze'ye gıda yardımı göndermelidir. Halkın elektrik, suya ve sağlık malzemesine ulaşması sağlanmalıdır. Bu vesile ile Aksa Tufanı Operasyonunu gerçekleştirenleri selamlıyorum ve zalimler için yaşasın cehennem diyorum." ifadelerine yer verdi.