İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bir süre önce Maltepe'de sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihtarda bulunmuştu. İhtarın ardından 5 Temmuz Cuma günü Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halinde bulunan araçlara tebligat astı.

"Yeterli beslenemiyoruz hastaneler emekli dolu" "Yeterli beslenemiyoruz hastaneler emekli dolu"

Yediemin otoparkına götürüldü

Kaldırılmayan karavanlar, İBB ve Maltepe Belediyesi ekiplerince çekilerek Yediemin Otoparklarına götürüldü. Karavanını sahil şeridinde park eden bir kişi, karavanların içinde kimsenin olmadığını iade ederek bölgenin işgal edildiğini belirtti. Karavanların bölgede bırakıldıklarını ve sahiplerinin senede bir kere geldiğini söyleyen vatandaş "Başında olmayanlar düşünsün. Eğer karavan alacak arkadaşlar varsa içinde kalmıyorsanız problem orada" dedi.

Karavan sahibi Özgür Merhemci de bölgenin karavanlar için ücretli yapılması önerisinde bulundu. Orhangazi Parkına bırakmanın maliyetinin günlük 400 lira olduğunu ifade eden Merhemci "Abonman yapalım diyoruz 'yer yok' diyorlar. Biz de ne yapacağımızı şaşırdık." ifadelerini kullandı.

Karavan parkı yapıldığını belirten Merhemci bunun için de 400-500 kişinin sırada beklediğini söyledi.

'Ne yapacağız biz bunları'

Merhemci "Yer göstermek yok. Göl kenarına gideriz Jandarma gelir, ormana gideriz ormancı gelir. Buraya geliriz zabıta gelir. Nereye koyacağız biz bunları." ifadelerini kullandı.