Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde dehşet bir olayı yaşandı.

Alışveriş için bir zincir markete giren Hatice (16) ve Dilara (14) Aslan isimli iki kardeş, ağabeylerinin 3 yıl önce boşandığı eski eşinin A.Y., F.Y., G.K. ve A.Y. isimli yakınları tarafından takip edilerek market içerisinde sıkıştırıldı.

Kız çocuklarına 4 kişi saldırdı

İki kardeş marketten çıkarak kaçmak isterken, kendilerini takip eden 4 şahsın saldırısına uğradı.

Kız çocuklarının vazo ile kafalarına vurulma anları ile tekme tokat ve yumruklu saldırıya uğrama anları ise marketin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Saldırının ardından yoğun bakımda kaldılar

Çevredeki vatandaşların araya girmesi ile saldırganların elinden güçlükle alınan 2 kız çocuğu, olay sonrası kaldırıldıkları hastanede 2 gün yoğun bakımda tedavi gördü.

2 kız çocuğu olay sonrası psikolojik olarak da sorunlar yaşarken, yaşananlara isyan eden kız çocuklarının annesi Yıldız ile ağabeyleri Hasan Aslan, saldırı görüntülerine rağmen saldırganların serbest bırakılmasına ve hala kendilerini tehdit etmelerine tepki gösterdi.

"Kimse bizi içeriye atamaz. Bizim dayılarımız hakim diyorlar"

Yaşananları anlatan ağabey Hasan Aslan, şu cümleleri kullandı;

Markette bir kişi kız kardeşlerimin kaçmasını engelliyor, diğerleri de vazoyla kardeşimin kafasına ölümüne vuruyor. Diğeri de tekme ile karınlarına vuruyor ve çevredekiler ayırıyor. Markette değil de dışarıda bir yerde yakalasalardı öldürebilirlerdi. Bizim için ise 'Hepinizi öldüreceğim' diyorlarmış. Kardeşlerim dışarı çıkamıyorlar, ben onları okula götürüp getiriyorum. Bir kardeşim ise korkudan okula gitmiyor. Adalet istiyoruz, bunlar yakalanıp adaletin karşısına çıksın. 'Kimse bizi içeriye atamaz. Bizim dayılarımız hakim, savcı, adalet biziz' diyorlar.

Gaziantep'te iki genç kız öldüresiye dayak yedi

"Şu an hayatta olmayabilirdim"

Gözyaşları ile saldırıya uğradıktan sonra psikolojik olarak sıkıntı yaşadığını anlatan Hatice Aslan, “Ben ve kardeşim alışveriş yapmaya markete gittik. Kardeşim kasadayken ben dışarı çıktım. Dışarıda onları gördüm. Ben de kardeşimin yanına içeri girdim ve 'Ağabey bizi öldürecekler, kurtarın' dedim. Arka kapıdan kaçacakken biri yanıma gelerek bana saldırdı. Sonra giriş ve çıkış kapısını tutanlar da geldi. Orada çalışanlar olmasa şu an ben hayatta olmayabilirdim. Kardeşime vazoyla vurdular, beni ise saçımı tutarak darbettiler ve 'Sizi öldüreceğim' dediler. Olay sonrası 2 gün yoğun bakımda yattım, 2 gün ise serviste yattım. Çok korktum ve yanımda annemi istedim. Onlar şu an serbestler. Ben adalet istiyorum. Benim can güvenliğim yok. Ben dışarı tek başıma çıkamıyorum.” ifadelerini kullandı.

"Diğer kızımı öldürdüklerini sandım"

Kızlarının saldırıya uğramasının kendisini derinden yaraladığını belirten anne Yıldız Aslan ise, şöyle konuştu;

Husumetliler arasında kanlı çatışma! Husumetliler arasında kanlı çatışma!

Bana çocuğum haber verdi. Saldıran kişilerin isimlerini sayıklayarak 'Anne yetiş' dedi. Öyle koşarak gelince diğer kızımı öldürdüklerini sandım. Bu çocuklardan ne istediniz. Gücünüz küçük çocuklara mı yetiyor. Oğlum daha önce evlendi ve olmayınca ayrıldı. 'Kızımız iyi bir aileye düşmedi' deyip, 'Kızım sizin yüzünüzden rezil oldu' diyerek saldırdılar. Benim çocuklarımın suçu ne burada. İki kişi kapıları tutarken, diğerleri çocuklarımın üzerine saldırıyor. Diğeri ise arabanın direksiyonunda bekliyor. Bu mu adalet, ben adalet istiyorum ve bunların cezalandırılmasını istiyorum.