Erzincan İliç'te Anagold firmasının işlettiği altın madeninde meydana gelen faicada "yeni toprak kayması riski" nedeniyle arama-kurtarma çalışmaları durduruldu. 10 milyon metreküp toprak altında kalan 9 işçi için bekleyiş devam ediyor.

İlk gündür bölgede olan ve Anagold Madencilik'le ilgili çeşitli belgeleri açığa çıkaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz ise, bu kez fay hattıyla ilgili bir belge yayımladı.

2013'te var 2023'te yok

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yavuzyılmaz; İliç'teki maden sahasının altından geçen fay hattının, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün (MTA) yayınladığı 2013 yılı Resmi Diri Fay Hatları Haritası'nda olmasına rağmen 2023 yılında yayınlanan haritadan silindiğini yazdı.

'1 TL'ye satılık ev' Ticaret Bakanlığı harekete geçti '1 TL'ye satılık ev' Ticaret Bakanlığı harekete geçti

Deniz Yavuzyılmaz'ın paylaşımı şu şekilde:

"MTA’nın, Erzincan İliç’teki Anagold maden sahasının tam altından geçen Ovacık fay hattı-Munzur segmentini resmi fay haritasından sildiğini tespit ettik. 2013 yılı MTA haritasında bulunan fay hattı, 2023 yılında yayınlanan haritada yok! Kaynak: Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü 2013 ve 2023 yıllarına ait Resmi Diri Fay Haritaları."