Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin hava, deniz ve karadan ağır bombardımanlarına devam ettiği açıklandı.

İşgalci İsrail, Nuseyrat Mülteci Kampı'na saldırı düzenledi: En az 50 kişi şehit oldu  İşgalci İsrail, Nuseyrat Mülteci Kampı'na saldırı düzenledi: En az 50 kişi şehit oldu 

Açıklamada, Gazze'deki sivillerin güneye gitmesine yönelik talimatlara rağmen İsrail Hava Kuvvetlerinin Han Yunus ve güneyde bulunan diğer bölgeleri vurmaya devam ettiği ifade edildi.

GAZZE HALKININ YÜZDE 14'Ü SU HATTINDAN FAYDALANABİLİYOR

Gazze'nin son deniz arıtma suyu tesisinin bugün kapatılması nedeniyle bölgede susuzluk ve bundan kaynaklanan hastalıklara ilişkin endişelerin olduğu kaydedilen açıklamada, bugün Gazze Şeridi'nin güneyindeki bir su hattının üç saatliğine açıldığı ancak bunun Han Yunus nüfusunun yaklaşık yarısına sınırlı miktarda su sağladığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, su hattının 3 saatliğine açılmasından Gazze nüfusunun yalnızca yüzde 14'ünün faydalandığına dikkat çekildi.

BİNLERCE HASTANIN HAYATI RİSK ALTINDA

Gazze'de bulunan tüm hastanelerdeki yakıt rezervlerinin 24 saat daha dayanmasının beklendiği aktarılan açıklamada, yedek jeneratörlerin kapatılması halinde binlerce hastanın hayatının ciddi risk altına gireceği vurgulandı.

UNRWA, İsrail saldırıları nedeniyle Gazze'de yerlerinden edilen Filistinlilerin sayısının 1 milyona ulaştığını duyurmuştu.