Siyonist İsrail ordusu, halkı aç ve susuz bırakıp yardımların ulaşmasını engelleyerek insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarında son 10 günde 859 Filistinliyi öldürdü.

İstanbul'da vergi dairesinde rüşvete suçüstü: Gelir uzmanı ve icra memuru tutuklandı İstanbul'da vergi dairesinde rüşvete suçüstü: Gelir uzmanı ve icra memuru tutuklandı

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 161 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail güçlerinin son 24 saatte Gazze Şeridi'nde 149 Filistinliyi daha şehit edildiğinin kaydedilen açıklamada, Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısının 31 bin 490'a yükseldiği aktarıldı.

Açıklamada, son saldırılarda İsrail güçlerinin 300 Filistinliyi daha yaraladığı ve Gazze Şeridi'nde toplam yaralı sayısının da 73 bin 439'a ulaştığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı, enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığını kaydetti.