Orta Doğu yeniden karışıyor: İsrail ve Hizbullah yeni bir savaşın kapılarını araladı! Orta Doğu yeniden karışıyor: İsrail ve Hizbullah yeni bir savaşın kapılarını araladı!

İşgalci İsrail saldırısında 17'si aynı aileden 29 masum Filistinli hayatını kaybetti

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, 17'si aynı aileden 29 Filistinli yaşamını yitirdi. Saldırılar Gazze Şeridi'nin orta kesimine yoğunlaştı ve bölgede büyük yıkımlara yol açtı. Olaylar uluslararası toplumda büyük tepki çekerken, taraflar arasında gerilim artmaya devam ediyor.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesimine düzenlediği saldırılarda, 17'si aynı aileden 29 Filistinli hayatını kaybetti.

Gazze'deki Filistin hükümetinin medya ofisinden yapılan açıklamada İsrail'in saldırılarına ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, "İsrail güçleri Nusayrat Mülteci Kampı'nın batısında korkunç bir katliam gerçekleştirdi, Filistinli Ebu Fureyh ailesinden 14'ü çocuk ve kadın olmak üzere 17 Filistinli hayatını kaybetti" ifadesine yer verildi.

İsrail güçlerinin ayrıca Gazze Şeridi'nin orta kesimine 6 saldırı daha düzenlediği belirtildi.

ÇOĞU KADIN VE ÇOCUK 29 FİLİSTİNLİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ebu Fureyh ailesini hedef alan katliamla birlikte İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'ne son saatlerde düzenlediği saldırılarda toplam 29 Filistinlinin yaşamını yitirdiği aktarıldı.

Hükümet, İsrail'in siviller aleyhinde gerçekleştirdiği katliam ve işlediği suçların yanı sıra ABD yönetiminin işlenen "soykırımda" İsrail'in safında yer almasına tepki gösterdi.

Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırıların "İsrail ordusunun Filistin halkına karşı 10 aydır yürüttüğü soykırım suçu" çerçevesinde gerçekleştirildiğine dikkati çekilen açıklamada, sivilleri hedef alan bu korkunç katliamların devam etmesinin tüm sorumluluğunun Tel Aviv ve Washington yönetimlerine ait olduğu ifade edildi.