Gazze’de günlük 3 bin kişiye sıcak yemek çıkarma kapasitesine sahip İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Mavi Marmara Şehitleri Aşevi, İsrail tarafından düzenlenen saldırı sonucu kullanılamaz hale geldi. İHH, saldırının ardından Gazze içerisinde çeşitli noktalarda yeni mutfaklar kurarak bölge halkına sıcak yemek desteğine devam ettiğini açıkladı. Enkazdan kurtarılan malzemelerle bölge halkına sıcak yemek ulaştıran ekipler, okul ve hastanelerde günlük 200 kişiye yemek ulaştırıyor.

‘‘SALDIRI, ÇALIŞMALARIMIZA ENGEL OLAMAYACAK’’

Uzmanından İstanbul ve çevre illere olası Marmara depremi uyarısı: Hazırlıklı olunmalı  Uzmanından İstanbul ve çevre illere olası Marmara depremi uyarısı: Hazırlıklı olunmalı 

Kaya, aşevinin daha önce de İsrail saldırısında zarar gördüğü bilgisini vererek, ‘‘Geçtiğimiz hafta işgalci İsrail’in saldırısı sonucu aşevimizin bir kısmı zarar görmüştü. Son saldırıda ise maalesef tamamen kullanılamaz hale geldi. Lakin bu durum Gazze halkının yanında olmaya devam etmemize engel olamayacak. Aşevinden kurtarabildiğimiz malzemelerle Gazze içerisindeki çeşitli hastane ve okullarda yeni yemek istasyonları kurduk. Bu istasyonlar aracılığıyla sıcak yemek desteğimiz kesintisiz devam ediyor” dedi.