Cumartesi sabahı başlayan saldırılar sonucu İsrail tarafında hayatını kaybedenlerin sayısı bini aştı. İsrail'in verdiği karşılık sonrası hayatını kaybeden Filistinli sayısı da 704'e ulaştı.

Ölen Filistinlilerin 143'ü çocuklar, 105'ini ise kadınlar oluşturuyor. Bununla birlikte, İsrail Gazze'deki 2 mülteci kampını da hedef aldı. Gazze'de tam abluka ilan edildi. İsrail, Gazze'ye su ve elektrik akışını kesti. Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) ise 7 Ekim'den bu yana 137 binden fazla Filistinlinin Gazze Şeridi'ndeki okullarına sığındığını açıkladı.

Diğer taraftan, İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırısında iki gazetecinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail Büyükelçiliği'nin resmi X hesabı, bugün paylaştığı bir video ile Türk halkının Siyonist, ve katil İsrail'i desteklediği algısını yaymaya çalıştı.

İsrail Büyükelçiliği, kara propaganda videosunu şu ifadelerle şunları kaydetti;

Emekliler, maaşlarının azlığını ödeyemedikleri faturalarla yakarak protesto etti Emekliler, maaşlarının azlığını ödeyemedikleri faturalarla yakarak protesto etti

"Günlerdir telefon, e-mail ve sosyal medya aracılığıyla durmaksızın sizlerden mesaj geliyor. İsrail'in yanında olmanız ve desteğiniz bize güç katıyor. Bu zor zamanlarda bize ulaşan binlerce destek mesajiniz için teşekkür ederiz."

Videoda İsrail Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Nadav Markman, İsrail İstanbul Başkonsolosu Rami Hatan ve İsrail Türkiye Büyükelçisi Irit Lillian yer aldı.

StandwitIsrael mottosuyla biten skandal videoda "Terörün karşısında İSRAİL'İN YANINDAYIM" propagandası yapıldı.

Ancak Siyonist İsrail bu kirli propagandalarla Filistinli Müslümanlara yapılan zulümleri unutturacağını düşünse de gerçek yüzlerine çarpıyor. Müslüman Türk halkının kalbi Filistinli mücahitlerle beraber atıyor ve İşgalci İsrail'in yok oluşuna gün sayıyor.