İstanbul'un en kalabalık metro hatlarından biri olan M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattında, Mecidiyeköy istasyonunda bir kadın yolcu, intihar girişiminde bulundu.

Metro İstanbul yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Mecidiyeköy istasyonunda yaşanan olayın ardından istasyonun işletmeye kapatıldığı belirtildi. Bu durumun seferlerde aksamalara sebep olduğu ve bazı hatlarda ring seferlerine geçildiği ifade edildi.

İnceleme başlatıldı

Olayla ilgili detaylı bir inceleme başlatıldığı belirtilirken, metro istasyonunun işletmeye kapatılmasıyla birlikte Yenikapı-Osmanbey ve Gayrettepe-Hacıosman istasyonları arasında normal seferlerin devam ettiği, Gayrettepe-Osmanbey arasında ise ring seferlerinin yapıldığı kaydedildi.

Metro İstanbul yetkilileri, olayın yolcular üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğini belirterek, yolcuların mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemlerin alındığını söylediler

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: Türkler ülkemizin inşasına yardımcı oldu Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: Türkler ülkemizin inşasına yardımcı oldu

Olayın detayları ve intihar girişiminde bulunan kadının kimliği hakkında henüz net bir bilgi verilmedi.