31 Mart Pazar günü sandıkta tercihini yapan vatandaşlar, yerel yöneticilerini seçti. 17.00 itibarıyla sona eren oy verme işlemi akabinde sandıklarda oy sayımı başladı. Açılan sandıklar 81 ilde ilgiyle takip ediliyor. Ülke genelinde daha önce AK Parti'de olan bazı illerin CHP'ye geçtiği görüldü. Bu durum İstanbul'un bazı ilçelerinde de yaşandı. Sandıklar açıklanmaya devam ederken kesin olmayan sonuçlara göre 26 il CHP'de, 15 il ise AK Parti'de

ÇEKMEKÖY

İstanbul'da sürpriz yaşanan ilçelerden biri Çekmeköy oldu. CHP adayı Orhan Çerkez, Çekmeköy'ün AK Partili Belediye Başkanı ve adayı Ahmet Poyraz'ı geride bıraktı. Çekmeköy'den gelen sonuçlara göre Çerkez önde görünüyor.

ÜSKÜDAR

İstanbul'un seçim sonucu merakla beklenen ilçelerinden biri de Üsküdar'dı. CHP'nin adayı Sinem Dedetaş ile AK Parti adayı Hilmi Türkmen arasında kıyasıya bir yarış yaşanıyor. İlk sonuçlarda Dedetaş önde görünürken, sandıklar açılmaya devam ettikçe Türkmen öne geçti.

ÜMRANİYE

Ümraniye'de CHP'nin adayı Aykut Erdoğdu ile AK Parti adayı İsmet Yıldırım arasında kafa kafaya bir yarış yaşanıyor. İlk gelen sonuçlara göre Erdoğdu önde gözükürken, sandıkların açılmaya devam etmesiyle Yıldırım'ın öne geçtiği görüldü.

BEYOĞLU

Uzun yıllardır AK Partili belediye başkanları tarafından yönetilen Beyoğlu ilçesinde de değişim rüzgarı esiyor. İlk gelen sonuçlara göre CHP'nin adayı İnan Güney seçimi farklı bir sonuçla önde götürüyor.

SARIYER

İstanbul'un tartışmaların en fazla yaşandığı ilçelerden biri de Sarıyer olmuştu. Sarıyer'de 3 dönem belediye başkanlığı yapan Şükrü Genç partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyince bağımsız aday olmuştu. Sarıyer'de CHP'nin adayı Mustafa Oktay Aksu ilk sonuçlara göre farklı bir şekilde önde gözüküyor. Şükrü Genç ise 3. sırada yer alıyor.

SANCAKTEPE

İstanbul'da el değiştirmesi beklenen ilçelerden biri de Sancaktepe oldu. Sancaktepe'den gelen ilk sonuçlara göre CHP'nin adayı Alper Yeğin, AK Parti adayı ve mevcut belediye başkanı Şeyma Döğücü'yü geride bırakmış görünüyor.

EYÜPSULTAN

İstanbul Eyüpsultan'da da sürpriz yaşanıyor. Sandıklardan gelen ilk sonuçlara göre CHP adayı Mithat Bülent Özmen, AK Partili Deniz Köken'i geride bırakmış durumda.

TUZLA

Tuzla ilçesinde de CHP adayı Eren Ali Bingöl, mevcut belediye başkanı ve AK Parti adayı Şadi Yazıcı'dan farklı bir şekilde seçim yarışını önde götürüyor. Seçim bu şekilde sonuçlanırsa Tuzla da uzun süre sonra el değiştirmiş olacak.

İstanbul'da Çatalca'nın da AK Parti'den CHP'ye geçmesi bekleniyor. İlk sonuçlara göre CHP adayı Erhan Güzel seçimi farklı bir şekilde önde götürüyor.

YSK'dan 2 il, 11 ilçe ve 7 belde için karar YSK'dan 2 il, 11 ilçe ve 7 belde için karar

GAZİOSMANPAŞA

Gaziosmanpaşa da sürpriz yaşanan yerler arasında. Gaziosmanpaşa'da CHP adayı Hakan Bahçetepe seçim yarışını önde götürüyor.

BAHÇELİEVLER

İstanbul Bahçelievler'de de CHP adayı Emine Gülizar Emecan, seçim yarışını AK Parti adayı ve mevcut belediye başkanı Hakan Bahadır'ın önünde götürüyor.

FATİH

İstanbul Fatih ilçesinde de yarış sürüyor. İlk sonuçlara göre CHP adayı Mahir Polat önde gözükmüştü. Sandıklardan daha fazla sonuç gelmeye başlayınca ise AK Parti adayı Mehmet Ergün Turan öne geçti.

ŞİLE

İstanbul Şile'de de CHP adayı Özgür Kabadayı seçim yarışını AK Parti adayı İlhan Ocaklı'nın önünde sürdürüyor.