İYİ Parti'de sular durulmuyor. Meral Akşener'in yerine İYİ Parti Genel Başkanlığı'na Müsavat Dervişoğlu'nun gelmesinin ardından da istifalar devam ediyor. Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki İYİ Parti teşkilatı, ardı ardına istifalar sonrası düştü.

İYİ Parti'de istifalar devam ediyor. Trabzon Ortahisar İlçe Başkanlığı yönetiminde 45 yönetim kurulu üyesinden 33 kişinin istifa etmesiyle ilçe yönetimi düştü. 3 gün önce Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın parti üyeliğinden istifasıyla başlayan süreçte İl Başkanlığı’nın ardından Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun da partiden istifa etti.

Uzun, İYİ Parti’nin oylarının günden güne eridiğini ifade ederek, ülke genelinde seçimlerde ağır bir hezimete uğradıklarının altını çizdi.

Cumartesi Anneleri 1000. kez Galatasaray'da Cumartesi Anneleri 1000. kez Galatasaray'da

'HALKININ VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ'

İYİ Parti Olağanüstü kurultayında aday Koray Aydın’ı desteklediklerini kaydeden Uzun, “İYİ Parti'lilerin emekleri ve oylarıyla Trabzon'da siyaset yapan ve Trabzonlu Genel Başkan adayı olan Koray Aydın'ın yanında duramayanları, açık ve net olarak yadırgıyoruz ve Trabzon halkının vicdanına havale ediyoruz” şeklinde konuştu.

'PARTİ TÜZÜĞÜ GEREĞİ YÖNETİM DÜŞMÜŞTÜR'

“İnandığımız siyaset prensipleriyle İYİ Parti'de siyaset yapma imkanımız kalmamıştır” diyen Uzun, “Bizler Koray Aydın'dan bağımsız olarak, kendisine yapılan vefasızlıkları, önünün kesilmesi için oynanan oyunları ve sadece bir kaç örneğini saydığımız kurultay sürecinde yapılan tüm haksızlıkları içimize sindiremediğimiz için mert ve ilkeli bir tavır ortaya koyuyoruz.

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı olarak Başkanlıktan, teşkilatlarda ki bütün görevlerimden ve İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. İYİ Parti Ortahisar yöneticilerinin de büyük çoğunluğu hem görevlerinden hem de parti üyeliklerinden istifa etmiş olup parti tüzüğü gereği yönetim düşmüştür” ifadelerini kullandı.