Sel sularına kapılan iki kişinin cansız bedenine ulaşılırken, bir polis memurunun çatıdan düşerek hayatını kaybettiği bildirildi. Arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, can kaybı sayısının artabileceği endişesi sürüyor.

sel japonya-1

Japonya'nın farklı bölgelerinde 8 Eylül'den bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi, en az 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. İbaraki eyaletindeki Kitaibaraki ve Hitachiota şehirlerinde sel sularına kapılan 2 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, Chiba eyaletindeki Otaki kasabasında bir polis memuru çatıdan düşerek yaşamını yitirdi.

Fukushima eyaletinde bin 200'den fazla bina sel suları altında kalırken, İbaraki ve Chiba eyaletlerinde de birçok bölgede heyelan meydana geldi. Arama ve enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, can kaybı sayısının artabileceği endişesi devam ediyor.

İsrail basınına göre, 7 Ekim'den bu yana 370 bin İsrailli ülkesini terk etti İsrail basınına göre, 7 Ekim'den bu yana 370 bin İsrailli ülkesini terk etti

TAHLİYE ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

Japonya'ya yaklaşan Yun-yeung Tropikal Fırtınası, ülkenin geniş kesimlerinde şiddetli yağışlara neden olmuştu. Tahliye çağrıları yapılan 78 binden fazla kişi bulunurken, bazı tren seferleri de iptal edilmişti. Fırtına, Tokai Bölgesi'ne çıkmadan önce etkisini kaybetmişti.