TV5 Ekonomi Editörü Suat Dural'ın hazırlayıp sunduğu Ekonomi ve Ötesi programında açıklamalarda bulunan Ekonomist İbrahim Kahveci asgari ücretin yeniden artacağını ancak sebebinin bu kez farklı olacağını söyledi.

2 ay kadar önce yine TV5 canlı yayınında asgari ücretin 1000-1500 lira bandında artırılacağını söyleyen Ekonomist Kahveci, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin protokol bakan olduğunu iktisat bilimini kaldıran meczup fikirlerinin arka planda cumhurbaşkanlığından üretildiğini söyledi.

Kahveci ayrıca, asgari ücretin emekli ödemeleri için çıkartıldığını belirterek, bir sonraki asgari ücretinde seçim için artacağını ileri sürdü. Kahveci; 

"Kimse kahramanlık hikayesi yapmasın. Asgari ücret SGK'de emekli maaşlarının ödemesi için arttırıldı. SGK'ye para lazım. Merak etmeyin önümüzdeki dönemde daha fazla artacak. Ama o zaman seçim için artacak. Seçimden sonrada hepsinisizden geri alacaklar." 

2021 yılı sonunda 2 bin 825 olan asgari ücret 2022 yılı başında 4 bin 253 lira olmuştu. Son yapılan enflasyon güncellemesi ile de 5.500 liraya yükseldi. Hükümetle masaya oturan Türk-İş tarafından yaplan son açıklamada ise açlık sınırının 6 bin 391 TL yoksulluk sınırının 20 bin 818 TL olduğu belirtilmişti.

EMO Başkanı Ulutaş: Karaborsaya düşen elektrik sayaçları fahiş fiyatlarla temin ediliyor EMO Başkanı Ulutaş: Karaborsaya düşen elektrik sayaçları fahiş fiyatlarla temin ediliyor