Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KRT’de katıldığı programda; “Altılı Masa’ya nifak mı sokuldu” sorusuna “Öyle olduğu kanaatinde değilim ama herkesin meselelere yaklaşımı biraz farklı. Mutlaka 6’lı masanın içinde bulunan her parti liderini ittifakı bozmak için ikna yolunu denemişlerdir. Bunu hele de AK Parti bayağı iyi becerir zannediyorum, başarılı da oldu” dedi. Saadet Partisi’ne genel başkan olmadan önce Fatih Erbakan ve ablasına genel başkanlık niyetlerinin olup olmadığını sorduğunu ve hayır yanıtı aldığını belirten Karamollaoğlu, “Yeniden Refah, AKP’den kopacak muhafazakar ve milli görüşcü oyların Saadet Partisi’ne gelmesini engellemek için mi var” sorusuna “Elbette, bu planı doğrudan doğruya AK Parti organize etti ve onun üzerine yürüyor” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün KRT’de yayınlanan “Elif Doğan Şentürk ile Seçim Özel” programında 6’lı masa sürecine ve yaklaşmakta olan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmeler yaptı.

SEÇİME İKİ HAFTA KALA BİLE KILIÇDAROĞLU’NUN OYU YÜZDE 51,6’YDI. ONDAN SONRASINA BİRİLERİ KARIŞTI”

Karamollaoğlu, 6’lı masa sürecine ilişkin “Aslında hengame CHP içinde yaşandı esas itibarıyla, bir miktar da İYİ Parti’de. Bizde böyle bir şey olmadı. Aslında benim kanaatim, üç ay önce yapılan anketlerde, yüzde 50’nin bayağı üstünde bir oy potansiyeline sahip olduğumuz gözüküyordu. Seçime iki hafta kala bile yüzde 51,6’ydı. Potansiyel böyle gözüküyordu, ondan sonrasına birileri karıştı, onun teferruatına girmek istemem” dedi.

Karamollaoğlu, “Altılı Masa’ya giren kara kedi dışarıdan operasyonel bir müdahalenin sonucu muydu, Altılı Masa’ya bir nifak mıydı” sorusu üzerine şunları söyledi:

MUTLAKA 6’LI MASA’NIN İÇİNDE BULUNAN HER PARTİ LİDERİNİ İTTİFAKI BOZMAK İÇİN İKNA YOLUNU DENEMİŞLERDİR”

“Zannetmiyorum. Bu bir itham olur bunu doğru bulmuyorum, öyle olduğu kanaatinde değilim ama herkesin meselelere yaklaşımı biraz farklı. Mutlaka 6’lı masanın içinde bulunan her parti liderini ittifakı bozmak için ikna yolunu denemişlerdir. Bunu hele de AK Parti bayağı iyi becerir zannediyorum, başarılı da oldu. Yüzde 48,5’lik bir oy ‘Biz mahvolduk, hezimete uğradık’ denilecek bir oy değil. CHP, 1950’den beri bu nispette bir oyu hiçbir zaman almamıştır, bunu da unutmayalım.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Necmettin Erbakan ile ilişkilerine de değinen Karamollaoğlu, şunları dile getirdi:

ERDOĞAN, ERBAKAN HOCA’NIN POLİSLE EVİNİ KUŞATTIRDI, HAPSE ATTIRMAK İÇİN BÜYÜK BİR GAYRETİN İÇİNE GİRDİ”

Asu Kaya'dan İktidara çağrı: Deprem bölgesinde insanlar ev bekliyor Asu Kaya'dan İktidara çağrı: Deprem bölgesinde insanlar ev bekliyor

“AK Parti, Erbakan Hoca’ya karşı çıktı hayattayken, bunu unutamazsınız. Amerika’dan dönerken Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanıyım diye geldi Erdoğan. Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkum olduğunda polisle evini kuşattırdı, hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Onu bir bakıma ilzam etmek, kötü göstermek için hapse attıracak. Evi kuşatıldı, o zaman Allah rahmet eylesin Kalyoncu, Tayyip Bey’e gitti, ‘Bunu böyle yaparsan burayı senin başına yıkarım, ben seni yaşatmam siyaseten de’ dedi. Onun üzerine Tayyip Bey, ev hapsine çevrilmesini sağladı. Arkasından da Abdullah Gül Bey, cumhurbaşkanı olduktan kısa zaman sonra Erbakan Hocamızın affını kendisi gerçekleştirdi. Yani Erbakan Hoca, siyasi hayata Abdullah Gül Bey’in bu affıyla kavuştu. Arkasından 2010 yılındaki seçimlerde Saadet Partisi’nin genel başkanı oldu.”

FATİH ERBAKAN VE ABLASINA GENEL BAŞKANLIK İSTEYİP İSTEMEDİKLERİNİ SORDUM, ABLASI HAYIR DEDİ, KENDİSİ CEVAP VERMEDİ”

Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile ilgili soruya dair de “Ben Fatih’e, genel başkan olduğum zaman onu da ablasını da çağırdım ne düşünüyorsunuz diye sordum, hatta genel başkanlık hatırınızdan geçiyor mu, diye. Yok öyle bir şey dediler. O soruya kendisi cevap vermedi, ablası cevap verdi; hayır dedi. Burada onları rencide edici bir takım ifadeler kullanmak istemem ama şunu bilsinler bu ülkeye de kendilerine de altından kalkamayacakları kadar büyük bir kötülük yapıyorlar. Bunun mesulü kendileri, onları kim kullanıyorsa kullansın” diye konuştu.

YENİDEN REFAH KURULARAK MUHAFAZAKAR VE MİLLİ GÖRÜŞÇÜ OYLARIN SAADET PARTİSİ’NE GELMESİNİ ENGELLEME PLANINI AK PARTİ ORGANİZE ETTİ”

“Yeniden Refah, AKP’den kopacak muhafazakar oyların ve milli görüşçü oyların Saadet Partisi’ne gelmesini engellemek için mi var” sorusuna da Karamollaoğlu, “Elbette, bu planı doğrudan doğruya AK Parti organize etti ve onun üzerine yürüyor. Ne kadar giderler bilmem çünkü kadrolarında bu işi götürecek kimse yok. Türkiye’yi yönetecek, iktidara götürecek bir potansiyeli ben göremiyorum” cevabını verdi.