Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: 

İstanbul'da gün ortasında bir okul müdürü öğretmenimiz görevi başında öğrencisi tarafından öldürüldü. Bu ibret verici acı olayın tüm yönleriyle ele alınıp değerlendirilmesi gerekir.

Sudan’la sıfır gümrüklü ticaret anlaşması: 2 milyon yumurta, 50 bin büyükbaş, 2 bin küçükbaş hayvan, 8 bin ton et... Sudan’la sıfır gümrüklü ticaret anlaşması: 2 milyon yumurta, 50 bin büyükbaş, 2 bin küçükbaş hayvan, 8 bin ton et...

Türkiye, göçmen sorununu ırkçılığın; 12 yıllık zorunlu eğitimi de cehaletin karanlığına kapılmadan tartışmalı ve çözüm üretmelidir.

Düzensiz ve denetimsiz göçmen akımının eleştirilmesini ırkçılık olarak yaftalamak sorunun üstünü örtmekten başka işe yaramayacaktır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktan başka bir anlam da ifade etmeyecektir. Ancak, tüm kötülükleri ve huzursuzlukları ülkemizde yaşayan farklı milletlere mensup yabancılardan bilmek de büyük haksızlık olacaktır.

Taşıdığı kimliğe bakılmaksızın, sayısız sabıka kaydı bulunan suçluların toplumumuzda serbestçe dolaşmasına asla izin verilmemelidir. İbrahim Oktugan öğretmenimizin öğrencisi tarafından öldürülmesi bu konuda yaşanan acı örneklerden sadece biridir.

Her türlü şiddetle mücadelede en temel kurum olması gereken eğitimin, şiddetin kaynağı haline gelmesine hiçbir şekilde müsaade edilmemelidir. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki, iktidarın uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle eğitim kurumlarımız hem şiddetin kaynağı hem şiddetin muhatabı ve mağduru haline dönüşmek üzeredir.

Okullarda, hastanelerde ve sokaklarda  gittikçe yaygınlaşan her türlü şiddete dur demek zorundayız. Bu nedenle, Türkiye genelinde öğretmenlerimizin bugün yapacakları iş bırakma eylemine gönülden destek veriyoruz.

Öğretmenlerimizin bu son derece haklı tepkisinin, ülkemizde şiddetin son bulması için başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Hükümetin de bu haklı tepkiyi iyi değerlendirip, öğretmenlerimizin problemlerine çözüm getirmesini talep ediyoruz.

Ne olmuştu? 

Eyüpsultan'da 17 yaşındaki yabancı lise öğrencisi Y.K. kendisini okuldan attığını öne sürdüğü okul müdürü  İbrahim Oktugan'a silahla el ateş etti. Y.K. kısa sürede yakalanırken, Oktugan ağır yaralı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.