Saadeet Partisi tarafından   11 Haz 2022'de (2 yıl önce) düzenlenen D-8'in 25. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın kuruluşuna öncülük ettiği D-8'in önemine şu şekilde dikkat çekmişti:

2 kişinin akıma kapılarak ölümüne ilişkin yeni gözaltı kararı: İZSU Genel Müdürü gözaltına alındı 2 kişinin akıma kapılarak ölümüne ilişkin yeni gözaltı kararı: İZSU Genel Müdürü gözaltına alındı

D-8'leri konuştuğumuz bir ortamda kıymetli hocamız dönemin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı özel olarak hatırlamamız gerekir. Çünkü D-8'ler İslam Birliği Teşkilatı'ndan sonra İslam Dünyası'nın somut olarak ortaya koyduğu tek küresel organizasyondur. Yine İslam Dünyası açısından içinde bulunduğumuz yüzyılın en önemli dış politika hamlelerinden bir tanesidir. Şüphesiz D-8'in hayata geçmesinde en büyük emek ve pay elbette Erbakan Hocamıza aittir. Erbakan Hocamızın sahip olduğu geniş vizyon ve ileri görüşlülük olmasaydı D-8'ler diye bir kuruluş olmazdı. Kendisini rahmet, minnet ve şükran ile yad ediyorum. Çok kısa bir sürede ve her türlü olumsuzluğa rağmen böylesine önemli bir politika hamlesini hayata geçirebilmek sadece üstün vizyon ile değil bu vizyona eşlik edecek sarsılmaz bir inanç ve irade ile açıklanabilir. D-8'lerin kuruluş amacını özetlerken Erbakan Hocamızın şu ifadelerini hatırlamakta fayda var "Zulüm dünyası yerine Adil Bir Dünya'nın kurulması zorunlu hale gelmiştir, D-8 adalet üzerine kurulu Yeni Bir Saadet Dünyası'nın inşasının ilk adımı ve çekirdeğidir." Maalesef bu zorunluluk bugün çok daha keskin bir şekilde kendisini hissettirmekte ve İslam Dünyası olarak böylesi bir vizyon ve irade yoksunluğunun bugün acı ve dramatik bir şekilde sıkıntılarını yaşıyoruz. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, D-8'in 27. Kuruluş Yıl Dönümü'ne ilişkin bugün sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda şunları dile getirdi:

Coğrafyamızdaki işgalleri ve sömürüyü durduracak tek kuruluş olan D-8’in kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. D-8’i kurmak cesaret isterdi ve 27 yıl önce Erbakan Hocamızın liderliğinde bu cesaret gösterildi. Bugün de D-8’i kuruluş vizyonuna uygun bir şekilde çalıştırmak yine aynı cesareti istiyor. Üye ülkelerin tüm idarecilerine cesaret diliyorum.