Dışişleri Bakanı Fidan: Türkiye, Filistin halkına yönelik katliamların durdurulması için çalışmaya devam edecektir Dışişleri Bakanı Fidan: Türkiye, Filistin halkına yönelik katliamların durdurulması için çalışmaya devam edecektir

Saadet-Gelecek Grup Toplantısı bugün TBMM'de gerçekleşti. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İşgalci İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hain saldırılara dikkat çekti. İslam ülkelerinin ve Türkiye'nin gerekli tepkileri vermesini söyleyen Karamollaoğlu "kuru açıklamalarla, kınamalarla, 3-5 yardım paketleriyle vicdanını rahatlatmaya çalışmasınlar" dedi. İktidarda olsaydık muhalefet bugün bizim gösterdiğimiz tepkiyi göstermek zorunda kalmazdı çünkü gereği yapılıyor olurdu diyen Karamollaoğlu Mavi Marmara olayına dikkat çekti. 

"Mavi Marmara'nın hesabını sormazsanız Mavi Vatan'ı koruyamazsınız" diyen Karamollaoğlu şu açıklamaları kaydetti:

Birtakım adımları atmak mecburiyetindeyiz. İnsani yardım malzemelerini biz göndeririz. Sivil toplum kuruluşları gönderir, halk gönderir, ama tekrar ediyorum iktidarda bulunanlar çok daha fazlasını yapmak mecburiyetindedir. Hiç kimse kuru açıklamalarla, kınamalarla. 3-5 yardım paketi ile kendini vicdanını rahatlamaya çalışmamalı. Tıpkı, mücadele yıllarında olduğu gibi, bugün de 7 düvel bir araya geldi. Aynı mücadeleyi bu sefer kendi topraklarımızda değil, Filistin’de sergilemek mecburiyetinde bırakıldık. Yani aslında bunlara girip sayın cumhurbaşkanının dikkatini başka düzen hava çekmek istemem ama şimdi hatırlaması icap eder diye düşünüyorum. Mavi Marmara’nın hesabını sormazsanız Mavi Vatan’ı koruyamazsınız. Kıbrıs, Türk cumhuriyetinin güvenliği, Kudüs’ün güvenliğinden bağımsız değildir. Bunu bilmek mecburiyetindeyiz.