Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli İsrail- Filistin arasında devam eden çatışmalara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bölgede 24 saat içerisinde silahların susmaması halinde Türkiye girmesi ve ne gerekiyorsa yapması gerektiğini kaydeden Bahçeli, "Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır.” dedi.  

“Gazze'yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır” diyen Bahçeli şu ifadeleri kaydetti;

 Türkiye Cumhuriyeti, Gazze'yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, buna da and olsun, hamd olsun muktedirdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın aktif ve çok boyutlu diplomatik mücadelesinde de Türk milleti ve tüm inananlar yanındadır.” dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Bahçeli'ye teşekkür ederek "Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum" dedi. 

Milli Gazete yazarının oğlunun öldürülmesiyle ilgili iddianame tamamlandı Milli Gazete yazarının oğlunun öldürülmesiyle ilgili iddianame tamamlandı

Karamollaoğlu'nun paylaşımı şu şekilde; 

Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum.