İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Refah kentine yönelik saldırılarını kınadı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, işgalci İsrail'in aylardır Gazze şeridinde Filistinli mazlumlara yaptığı zulme sessiz kalan sadece "kınama" ile hareket eden İslam İşbirliği Teşkilatı'na sert tepki gösterdi. 

Karamollaoğlu, "57 İslam ülkesinden oluşan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İsrail'in, Refah kentinde başlattığı vahşeti kınamakla yetinmesi kabul edilemez" dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamasının tamamı şu şekilde;

57 İslam ülkesinden oluşan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İsrail'in, Refah kentinde başlattığı vahşeti kınamakla yetinmesi kabul edilemez.

İsrail açık bir insanlık suçu işlemektedir. Filistinli mazlumları, camileri, hastaneleri bombalayan bir terör devletine karşı kınama ile yetinmek acizliktir. İlk kıblemiz, gözümüzün nuru Kudüs'ümüzü kınama ile kurtaramayacağımız açıktır.

Sinan Ateş öldürüldükten dört gün sonra yapılan ihbar: Partiden birisini vuracağız Sinan Ateş öldürüldükten dört gün sonra yapılan ihbar: Partiden birisini vuracağız

İslam ülkeleri yaşanan bu vahşete karşı ciddi bir tepki verdiği taktirde zulmün duracağına inanıyoruz. Siyonizme cesaret veren İslam ülkelerinden kalkan ticaret gemilerinin bu sevkiyatı devam ettikçe zulüm de devam edecektir. İslam devletlerinin bu tavrından ve sessizliğinden cesaret alanlar, Müslüman kanı dökmeye devam edecektir.