Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu iktidarın Gazze politikasını bir kez daha gündeme getirerek eleştirdi. İsrail'le yapılan ticarete dikkat çeken Karamollaoğlu, gemilerin gidip geldiğini ifade etti. Atılan sloganların gemilerle yapılan ticaretin vebalini örtemeyeceğini söyledi.

Karamollaoğlu X hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Üç ay geride kaldı; İsrail katliamlarına devam ediyor! Her gün yüzlerce masum Filistinli, bombalar altında can veriyor. Siyonist rejim, hastaneleri, okulları, ambulansları ve ibadethaneleri aralıksız vuruyor. Gazzeliler açlık ve susuzluktan kırılıyor. Daha da vahimi iktidar İsrail’e karşı mangalda kül bırakmazken her gün limanlarımızdan İsrail'e gemilerle sevkiyat yapılıyor.

'İktidarı uyarıyorum; Filistin’de yanan bu ateş en başta sizi yakar'

Saadet Partisi'nden yeni video: İhmalkâr değil; inancımızın emrettiği gibi tedbirli olacağız. Saadet Partisi'nden yeni video: İhmalkâr değil; inancımızın emrettiği gibi tedbirli olacağız.

Buna karşılık iktidarda bulunanlar ise hâlâ algıları yönetmenin, toplumumuzun öfkesini manipüle etmenin, kendilerine güvenen insanlarımızı kandırmanın peşinde. İktidara sesleniyorum; siz unutturmaya çalışsanız da biz unutmayacağız ve unutturmayacağız. İktidarı uyarıyorum; Filistin'de yanan bu ateş en başta sizi yakar.

Gazze'den yükselen çığlıklar sizi perişan eder! Filistinli mazlum çocukların, kadınların, hastaların ahı sizi perişan eder. Limanlarımızdan gemiler gelip gitmeye devam ettiği müddetçe; Filistin lehine attığınız sloganlar, İsrail aleyhine kurduğunuz o süslü cümleler sizi bu vebalden kurtarmaz, kurtaramaz.”