Hamas'ın İsrail'e karşı başlattığı 'Aksa Tufanı' operasyonunun ardından İsrail, Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ni vurdu. Gazze Sağlık Bakanlığı saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İşgalci İsrail'in Gazze'deki saldırısına tepki gösterdi.

Müslüman ülkelerle Türkiye'nin harekete geçmesi için çağrıda bulunan Karamollaoğlu, "İsrail kana doymuyor, vahşete devam ediyor; dünya kamuoyu ise sadece seyrederek bu suça ortak oluyor! Sözde(!) “demokrasi ve insan hakları” diyen Batı ülkeleri ne zaman uyanacak acaba?" dedi.

Karamollaoğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

Sağlık Bakanlığı, çocuğuna aşı yaptırmayan aileyi baskı altına aldı Sağlık Bakanlığı, çocuğuna aşı yaptırmayan aileyi baskı altına aldı

"Söz bitmiştir artık! İsrail kana doymuyor, vahşete devam ediyor; dünya kamuoyu ise sadece seyrederek bu suça ortak oluyor! Sözde(!) “demokrasi ve insan hakları” diyen Batı ülkeleri ne zaman uyanacak acaba? İsrail, Gazze’de bir kez daha hastane bombaladı; yüzlerce kardeşimiz…"