Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

2022 KPSS lisans oturumundaki bazı sorularla ilgili iddiaları "Tuz koktu" olarak tanımlayan Karamollaoğlu'nun açıklamsı şöyle:

ÖSYM Başkanı'nın görevden alınması önemli bir adım. Bu iktidar tüm icraatleri ile çürümüş olduğunu gösteriyor. Artık bu iktidarın ömrü bitti. İlk seçimde bu iktidar gidecek. Türkiye, herhangi bir ülke konumunda değildir. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Adalet yara alırsa hiçbir şeyin tedavisi mümkün olmaz.

Karamollaoğlu: Seçimlerden sonra Erdoğan'ın siyasi hayatı bitecek Karamollaoğlu: Seçimlerden sonra Erdoğan'ın siyasi hayatı bitecek

İktidarı defalarca uyardık

İktidarı defalarca uyardık. Ancak onlar yanlış yapmaktan geri durmuyorlar. İktidara geldiğimiz zaman, hakkı gasp edilen herkesin hakkı eksiksiz olarak iade edilecektir. İnsanların yıllarca çalışıp emekli olamaması bir hak gaspıdır. İktidara geldiğimiz zaman EYT'liler haklarını alacak. İktidara geldiğimizde işe alımlarda liyakat esas alınacak. Açlık sınır insanın karnının doymadığı bir gelir seviyesinde. Açlık sınırı aldı başını gidiyor.

Kur Korumalı Mevduat Sistemi, ekonomi politikalarına dayanamadı

İktidara sesleniyorum. Biz ekonomik krizleri sizin yaptığınız gibi 50-60 yıl öncesi ile kıyaslamıyoruz. Kur Korumalı Mevduat Sistemi, ekonomi politikalarına dayanamadı. Bu uygulama sadece varlık transferine aracılık etmek dışında başka bir işe yaramadı. Vatandaşlar ezildi. Bu kadar akıl dışı uygulamalara dünyanın hiçbir yerinde karşılaşmak mümkün değil.

Hiçbir vatandaşımız karamsarlığa kapılmasın

İktidar, Türkiye hakkında istisna birkaç olumlu göstergeyi 'dünya bize gıpta ile bakıyor' şeklinde lanse ediyor. İlk seçimde 'ben yaptım, oldu' aklı gidecek ve ortak akıl gelecek. Hiçbir vatandaşımız karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmasın.

Akkuyu Nükleer Santrali'ni önemsiyoruz. Ruslar, projenin yapımı ilgili sözleşmeyi fesih etmek zorunda kaldı. Santralin kontrolü bütünüyle Rusya'ya geçti. Türkiye'nin bir değil birkaç Nükleer Santrale ihtiyacı var. Bu konuda geçmişte ümitlenmiştim.

Sivas, mağdur olan illerden bir tanesi

Siyasi pozisyonları bir kenara bırakarak iktidarı bu konuda ciddi adımlar atmaya davet ediyorum. Sivas, mağdur olan illerden bir tanesi. Sivas, hala büyükşehir statüsünü kazanamadı. Mutlaka Sivas'ta nüfusu tutacak çalışmalara imza atılmalı.

Merkez Bankası Başkanı hatasını kabul etti ama söz ağızdan bir defa çıktığı zaman geri dönmüyor. Sayın Erdoğan'ın doktorlarla ilgili 'giderlerse gitsinler' açıklaması unutulmadı."