Gazeteci Enver Ayser, bir YouTube yayınında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koç Grubu ile anlaşarak ve onların desteğini alarak Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı olacağını öne sürmüştü. Koç Grubu'ndan bu iddiaya yönelik açıklama geldi.

İddiaların tümüyle gerçek dışı olduğunu belirten Koç Holding, bu bilgiyi yayan kişilere yönelik hukuki işlem başlatacaklarını bildirdi.

AK Parti'den kabine değişikliği açıklaması AK Parti'den kabine değişikliği açıklaması

'Topluluğumuz siyasetin bir parçası değildir'

Koç Grubu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

Son dönemde Koç Topluluğu'nu ve Koç Ailesi'ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla Topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve Topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz."